سرویس خبر
19 مرداد 1398 ساعت 16:31
0 نظر

 

احتمال همکاری آئودی و ریماک برای توسعه نسل آینده آئودی R8

نسل آینده آئودی R8 احتمالا به عنوان یک خودروی تمام الکتریکی وارد بازار می‌شود. شایعه‌ای جدید به توسعه این خودرو با همکاری شرکت ریماک اشاره می‌کند.

آئودی R8 کنونی عمر زیادی نخواهد داشت. رئیس هیئت مدیره آئودی، Bram Schot به این موضوع اشاره کرده بود که موتور بنزینی آئودی R8 باید عوض شود و همچنین در آینده این برند آلمانی احتمالا از یک خودروی موتور وسط رونمایی می‌کند. به تازگی گزارشی از سوی مجلهCar  در اختیار رسانه‌ها قرار گرفته که نسل آینده آئودی R8 را یک خودروی تمام برقی معرفی کرده است. این خودرو احتمالا در سال 2023 و یا 2024 و تحت نام RS e-trom در معرض دید عموم قرار می‌گیرد. ریماک در توسعه این خودروی آلمانی نقش خواهد داشت.

بر اساس این گزارش، شرکت آئودی در حال افزایش همکاری‌های خود با شرکت ریماک است. ریماک که زادگاه آن کرواسی است، در حال حاضر با شرکت آلمانی پورشه همکاری می‌کند. بر اساس شایعات، این برند تقریبا نوپا با شرکت‌های بوگاتی و همچنین لامبورگینی نیز در آینده نزدیک همکاری می‌کند. لازم به ذکر است؛ تمام این شرکت‌ها زیرمجموعه فولکس واگن محسوب می‌شوند. به نظر می‌رسد ریماک 4 موتور برقی مورد نیاز آئودی و باتری‌ با قابلیت شارژ سریع را در اختیار این شرکت آلمانی قرار می‌دهد. از دیگر مشخصات نسل آینده آئودی که توسط Car در اختیار رسانه‌ها قرار گرفته، قیمت و شتاب آن است. در صورتی که این گزارش صحت داشته باشد، خودروی آینده آئودی با قیمت پایه نزدیک به 200 هزار یورو (224,416 دلار) وارد بازار می‌شود و سرعت آن در مدت زمان 2.5 ثانیه از صفر به 100 کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

در گزارش جدید به این موضوع اشاره شده که آئودی به جدیدترین تکنولوژی باتری حالت جامد دسترسی پیدا می‌کند که ظرفیت و همچنین برد آن را افزایش می‌دهد. آئودی با پورشه همکاری دارد و با توجه به این موضوع، احتمال استفاده از قطعات پلتفرم تایکان J1 در خودروی جایگزین R8 وجود دارد. از دیگر مشخصات منتشر شده از نسل آینده آئودی R8 می‌توان به پشتیبانی از شارژ بی‌سیم، شاسی آلومینیومی یک تیکه، برد 482 کیلومتری و قدرت تولیدی 938 اسب بخاری اشاره کرد.

در صورتی که آئودی در رابطه با تولید خودروهای برقی هدف جدی داشته باشد، می‌تواند با معرفی یک خودروی برقی قدرتمند زودتر به نتیجه برسد. تا سال 2023 فاصله زیادی داریم و با توجه به این موضوع، احتمال تغییر در برنامه‌های آئودی و یا لغو شدن این پروژه وجود دارد. مدیر بخش تحقیق و توسعه آئودی در گذشته به این موضوع اشاره کرده بود که این برند آلمانی در آینده باید تبدیل به یک شرکت سازنده خودروهای برقی شود. با توجه به این موضوع، نسل آینده آئودی R8 به احتمال زیاد به عنوان یک خودروی تمام الکتریکی وارد بازار خواهد شد.  19 مرداد 1398
0 نظر
0.00
  0 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری