سرویس خبر
16 مرداد 1398 ساعت 22:45
1 نظر

 

احتمال معرفی خودروی جایگزین لامبورگینی اونتادور در سال 2024

در حالی که بسیاری منتظر رونمایی از خودروی جایگزین اونتادور هستند، به نظر می‌رسد معرفی آن به تعویق افتاده و سال 2024 با آن ملاقات می‌کنیم.

شرکت لامبورگینی فروش بسیار بالایی را تجربه می‌کند. اولین خودروی شاسی بلند این برند ایتالیایی، اوروس موفقیت بزرگی را نصیب سازنده خود کرده است. در نیمه اول سال جاری میلادی، خودروی شاسی بلند اوروس باعث شد میزان فروش لامبورگینی دو برابر شود. تا پایان سال جاری میلادی، 8 هزار لامبورگینی اوروس به مشتریان تحویل داده می‌شود که یک رکورد است. در حالی که میزان فروش این سازنده خودروهای اسپرت بی‌نظیر است، آینده آن در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

بر اساس گزارشی که به تازگی از سوی Automobile منتشر شده، مدیر عامل فولکس واگن، هربرت دیس از عملکرد مالی شرکت لامبورگینی رضایت ندارد. در حقیقت آقای دیس عملکرد لامبورگینی را با فراری مقایسه می‌کند. این موضوع باعث شده رونمایی از خودروی جایگزین لامبورگینی با تاخیر همراه شود. بر اساس این گزارش، خودروی جایگزین لامبورگینی اونتادور در سال 2024 در معرض دید عموم قرار می‌گیرد و در سال 2025 از نسل جدید هوراکان رونمایی می‌شود. دلیل این تاخیر را باید مربوط به شرکت آئودی دانست.

فولکس واگن شرکت‌های آئودی و لامبورگینی را تحت مالکیت خود دارد. آئودی قصد ندارد برای بروزرسانی موتور 12 سیلندر لامبورگینی اونتادور جهت دریافت استاندارد آلایندگی جدید اروپا، هزینه کند. این شرکت آلمانی تصمیم دارد به جای موتور 12 سیلندر، از یک موتور 8 سیلندر با سیستم هیبریدی در خودروی جایگزین اونتادور استفاده کند. به نظر می‌رسد علاقه‌مندان به لامبورگینی باید با موتورهای 12 سیلندر حاضر در خودروهای پرچمدار این برند ایتالیایی خداحافظی کنند. احتمال استفاده از موتور 8 سیلندر 4.0 لیتری جدید پورشه در محصولات آینده لامبورگینی وجود دارد.

لامبورگینی یکی از معدود خودروسازانی محسوب می‌شود که هنوز هیچ یک از محصولات خود را به صورت هیبریدی وارد بازار نکرده است. پورشه، فراری و مک‌لارن خودروهای هیبریدی خود را وارد بازار کرده‌اند و به نظر می‌رسد لامبورگینی شرکت بعدی در این زمینه باشد. گزارش‌های گذشته به این موضوع اشاره کرده بودند که در خودروی آینده لامبورگینی از موتور 12 سیلندر تنفس طبیعی اونتادور به همراه 3 موتور برقی استفاده می‌شود که در مجموع قدرتی برابر با 1100 اسب بخار تولید می‌کنند. در این گزارش خبر از معرفی این خودروی پلاگین هیبریدی در فاصله سال‌های 2020 تا 2022 داده شده بود.

در صورتی که در سال 2024 از خودروی جایگزین لامبورگینی اونتادور رونمایی شود، اونتادور نزدیک به یک دهه در بازار حضور خواهد داشت. گفته می‌شود خودروی پلاگین هیبریدی این برند ایتالیایی بر اساس خودروی مفهومی لامبورگینی Terzo Millennio به تولید می‌رسد. لامبورگینی اونتادور از سال 2011 در خط تولید قرار دارد و در این سال‌ها شاهد معرفی نمونه‌های مختلفی از آن بودیم که البته همه آن‌ها به صورت تولید محدود به فروش رسیدند. این احتمال وجود دارد که در سال آینده میلادی شاهد بروزرسانی جزئی این خودرو به همراه لامبورگینی هوراکان باشیم تا همچنان برای خریداران ثروتمند خود تازگی داشته باشند.  16 مرداد 1398
1 نظر
5.00
  1 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری