تست همراه اول

سرویس خبر
9 مرداد 1398 ساعت 23:57
0 نظر

 

فروش هوآوی در کشور چین رکورد زد

آمار فروش گوشی‌های هوآوی در سه ماهه دوم سال جاری میلادی منتشر شد که بر این اساس، هوآوی به رکورد تازه‌ای در کشور چین دست پیدا کرده است.

شرکت Canalys به تازگی گزارشی در رابطه با بازار گوشی‌های هوشمند کشور چین در سه ماهه دوم سال جاری میلادی منتشر کرده است. در حالت کلی، برای نهمین سه ماهه متوالی شاهد کاهش فروش گوشی‌های هوشمند در بازار این کشور هستیم. در سه ماهه دوم 2019 فروش اسمارت فون‌ها در این کشور با کاهشی 6 درصدی به 97.6 میلیون دستگاه رسیده است. در این میان، فروش هوآوی رشد بسیار بالایی را تجربه کرده است. این شرکت با رشد فروش 38.2 درصدی موفق شده در این بازه زمانی 37.3 میلیون گوشی هوشمند در کشور خود به فروش برساند.

بر اساس گزارش جدید، پرفروش‌ترین برندهای تولیدکننده گوشی‌های هوشمند در کشور چین به ترتیب هوآوی، اوپو، ویوو، شیائومی و اپل هستند. در حالی که فروش محصولات هوآوی در مقایسه با گذشته رشد داشته است، فروش سایر شرکت‌ها با افت همراه بوده است. گوشی‌های هوشمند اوپو کاهش فروش سالانه 18 درصدی را تجربه کرده‌اند و توانسته‌اند در این بازه زمانی فروشی برابر با 17.9 میلیون دستگاه داشته باشند. شرکت Vivo که در مقام سوم این لیست به چشم می‌خورد، کاهش فروشی برابر با 19 درصد داشته و 17.1 میلیون دستگاه به فروش رسانده است. شیائومی نیز کاهش فروش 20 درصدی را تجربه کرده و توانسته 11.5 میلیون اسمارت فون در اختیار خریداران خود قرار دهد. اپل نیز به عنوان تنها شرکت خارجی حاضر در صدر گزارش جدید، 5.7 میلیون گوشی هوشمند در چین به فروش رسانده که خبر از کاهش 14 درصدی فروش آن می‌دهد.

بنابر گزارش Canalys، تحریم هوآوی توسط ایالات متحده آمریکا باعث تغییراتی در فروش این برند در بازارهای خارجی شده؛ با این حال عملکرد آن در بازار داخلی بی‌نظیر است. گزارش جدید به این موضوع اشاره می‌کند که کاربران چینی نسبت به گذشته برای مدت زمان بیشتری از گوشی‌های کنونی خود استفاده می‌کنند و این موضوع باعث شده روند تعویض این دستگاه‌ها کند شود و فروش آن‌ها با کاهش مواجه شود.

یکی از دلایل کاهش فروش گوشی‌های هوشمند در نیمه اول 2019 در چین، مربوط به عرضه گوشی‌های 5G است. اکثر اپراتورهای چینی و همچنین تولیدکنندگان، از نیمه دوم سال جاری میلادی گوشی‌های 5G را در اختیار کاربران قرار می‌دهند. عملکرد نسل پنجم تلفن همراه در سال 2020 بهبود پیدا می‌کند و کاربران نیز نسبت به خرید گوشی‌های 5G بیش از پیش از خود تمایل نشان می‌دهند. در آینده شاهد افزایش تعداد گوشی‌های 5G و همچنین کاهش قیمت آن‌ها خواهیم بود که تمام این موارد، نوید افزایش فروش آن‌ها را می‌دهد.  9 مرداد 1398
1806 بازدید
0 نظر
5.00
  5 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری