تست همراه اول

سرویس خبر
7 مرداد 1398 ساعت 13:50
1 نظر

 

برلیانس h230 با طراحی امروزی یا 206 صندوقدار با سبک قدیمی

به نظر شما خرید برلیانس h230 با طراحی مدرن گزینه بهتری هست یا اینکه یک ۲۰۶ صندوقدار با تغییرات جزئی در سبک قدیمی خود می‌تواند برای ما دلربا باشد؟

به نظر شما خرید برلیانس h230 با طراحی مدرن گزینه بهتری هست یا اینکه یک ۲۰۶ صندوقدار با تغییرات جزئی در سبک قدیمی خود می‌تواند برای ما دلربا باشد؟ اصولاً برای مقایسه دو خودرو معیارهای مختلفی وجود دارد که در ساده‌ترین حالت مشخصات ظاهری و در بهترین حالت مجموع کارکرد خودرو در نظر گرفته می‌شود. این چیزی است که شما در خرید و فروش برلیانس h230 و ۲۰۶ صندوقدار هم می‌توانید ببینید.

پس با این تفاسیر مقایسه خود را با قیمت برلیانس h230 و قیمت ۲۰۶ صندوقدار آغاز خواهیم کرد و سپس به سراغ مشخصات ظاهری و مشخصات فنی آن‌ها می‌رویم.

خرید برلیانس h230 اقتصادی‌تر است یا ۲۰۶ صندوقدار؟

پژو ۲۰۶ صندوقدار به عنوان یک تغییر جدید در نسخه هاچ بک این خودرو تولید شده است که تیپ v8 آن توسط ایران خودرو به بازار عرضه شد. ایران خودرو از جمله خودروهای با کیفیت ساخت مناسب در ایران است که در حال حاضر مدل صفر آن با قیمت ۱۱۱ میلیون تومان به فروش می‌رسد. در طرف مقابل خودروی برلیانس توسط گروه خودروسازی پارس خودرو تولید می‌شود که به عنوان یک سدان با طراحی مدرن است. در حال حاضر قیمت برلیانس h230 در بازار حدود ۱۳۰ میلیون تومان است. در این مقایسه شما برای داشتن برلیانس باید دست به جیب شوید.

 ظاهر مدرن در برابر ظاهر سنتی

حالا به مقایسه مشخصات ظاهری دو خودرو می‌پردازیم. خودروی برلیانس h230 یک خودرو با طراحی تیز و هجومی است که ظاهر مدرن و زیباتری دارد. بدنه این خودرو در چند جا برجستگی دارد. مهم‌ترین آنها یک خط حجمی در بغل خودرو است که از گلگیر جلو شروع شده و تا چراغ عقب ادامه دارد. طراحی قسمت سپر و ورودی هوا از همان الگوی برلیانس تبعیت می‌کند و در کاپوت خودرو هم دو برجستگی ریز و نامحسوس استفاده شده است. طراحی عقب برلیانس چندان جالب نیست و می‌توان آن را یک الگوی معمولی معرفی کرد.

در طرف مقابل پژو ۲۰۶ SD قرار دارد که ظاهر معمولی و نه چندان جذاب آن تو ذوق می زند. باید اعتراف کنیم که نسخه هاچ‌بک این خودروها زیباتر بود. تنها برتری ۲۰۶ نسبت به برلیانس مربوط به قسمت جلوی خودرو است که از الگوی شرکت پژو استفاده کرده است. استفاده از یک صندوق عقب بزرگ برای ۲۰۶ مزیت ظاهری چندانی برای آن ایجاد نکرده و حتی ارتفاع آن باعث کاهش دید راننده می‌شود. البته از ایجاد یک فضای بزرگ برای صندوق عقب نباید چشم‌پوشی کنیم.

فضای داخلی دو خودرو

 حقیقت ماجرا این است که در نظر گرفتن کابین و فضای داخلی آن می‌تواند رأی ما را به سمت پژو ۲۰۶ صندوقدار ببرد. مواد اولیه بکار رفته در ساخت فضای داخلی این خودرو کیفیت بهتری دارند و می‌توان به استحکام آنها اعتماد کرد. طراحی صندلی‌ها در این خودرو مناسب است، فضا برای راننده و سرنشین جلو کافی است اما در قسمت عقب خودرو بهتر است افراد بلند قد ننشینند.

این در حالی است که طرفداران خرید برلیانس h230 نباید انتظار کیفیت ساخت خوبی برای فضای داخلی اتاق داشته باشند. در داخل کابین از پلاستیک خشک استفاده شده است که چهره جالب و جذابی ندارد. طراحی صندلی‌های ارگونومیک است و فضای آن هم بزرگ است. راننده و سرنشینان در داخل برلیانس احساس راحتی می‌کنند، آپشن های برلیانس بیشتر از پژو ۲۰۶ صندوقدار است و جا پای مناسبی برای برلیانس وجود دارد.

 مشخصات فنی دو خودرو

از آنجایی که پژو ۲۰۶ صندوقدار v8 در ایران عرضه شده است، در این بررسی موتور آن را در نظر می‌گیریم. پیشرانه این خودرو حجمی معادل با ۱۵۸۷ سی سی دارد که ۴ سیلندر خطی و ۱۶ سوپاپ در آن به کار رفته است. تولید حداکثر قدرت ۱۱۰ اسب بخار نشان می‌دهد که قدرت موتور بالاست و گشتاور ۱۴۲ نیوتن متر نشان‌دهنده کشش مناسب ۲۰۶ است. در ۲۰۶ صندوقدار مصرف سوخت ترکیبی 6.6 لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است که یک رقم قابل قبول برای آن محسوب می‌شود.

پیشرانه استفاده شده در برلیانس h230 چند سیسی حجم کمتری دارد و حجم آن ۱۴۹۸ سی‌سی است. این تفاوت حجم باعث شده که قدرت موتور ۱۰۳ اسب بخار و حداکثر گشتاور آن ۱۳۸ نیوتن متر باشد. در حالی که ۲۰۶ از نوع ۵ دنده دستی است، خودروهای برلیانس دارای گیربکس اتوماتیک و دستی هستند. مصرف ترکیبی برلیانس کمتر بوده و 6.5 لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است. با کمی اغماض می‌توان ادعا کرد که شرایط موتوری هر دو خودرو مشابه است.

نکته مهم در خرید و فروش برلیانس h230 این است که آپشنهای خودرو زیاد و قابل توجه هستند که برای افراد امروزی بیشتر جلب توجه می‌کند.

منبع : ویرلن  7 مرداد 1398
1 نظر
4.00
  3 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری