سرویس خبر
6 مرداد 1398 ساعت 22:05
0 نظر

 

نسل آینده مرسدس - ای‌ام‌جی C63 به سیستم چهار چرخ محرک مجهز می‌شود؟

اطلاعات جدیدی در رابطه با نسل آینده مرسدس - ای‌ام‌جی C63 در اختیار رسانه‌ها قرار گرفته که به حضور سیستم چهار چرخ محرک و حالت دریفت در این خودرو اشاره می‌کند.

به نظر می‌رسد امسال، آخرین سالی باشد که خودروی مرسدس - ای‌ام‌جی C63 به صورت محور عقب در اختیار خریداران قرار می‌گیرد. این شرکت آلمانی قصد دارد از یک پلتفرم جدید با قابلیت پشتیبانی از سیستم چهار چرخ محرک برای خودروهای AMG استفاده کند که دلیل این موضوع، درخواست خریداران عنوان شده است. با توجه به این موضوع، قدرتمندترین نمونه کلاس C نیز دیگر به صورت محور عقب وارد بازار نمی‌شود و مانند سایر محصولات آینده این برند به سیستم چهار چرخ محرک مجهز می‌شود.

بر اساس اطلاعاتی که از سوی یک منبع ناشناس در اختیار وب‌سایت تاپ گیر قرار گرفته، نسل آینده مرسدس - ای‌ام‌جی C63 مسیر E63 را ادامه داده و با سیستم چهار چرخ محرک و حالت دریفت وارد بازار می‌شود. حالت دریفت این قابلیت را در اختیار راننده قرار می‌دهد که تمام قدرت تولیدی موتور را به چرخ‌های عقب منتقل کند. این موضوع باعث می‌شود راننده بتواند با خودرو حرکات نمایشی انجام دهد. حضور سیستم چهار چرخ محرک در این خودرو به معنای افزایش پایداری و چسبندگی خودرو به زمین است. حضور این سیستم به همراه حالت دریفت به نفع راننده خواهد بود، چرا که به دو قابلیت کاملا کاربردی دسترسی پیدا می‌کند.

اطلاعات جدید اشاره‌ای به موتور مورد استفاده در نسل آینده مرسدس - ای‌ام‌جی C63 نکرده است. انتظار می‌شود این خودرو به یک موتور 4.0 لیتری 8 سیلندر با توربوشارژر دوقلو مجهز شود. این موتور در نسخه استاندارد C63 قادر به تولید 469 اسب بخار قدرت و 650 نیوتن گشتاور است که البته در نسخه S این خودروی آلمانی، قدرت و گشتاور تولیدی آن به ترتیب به 503 اسب بخار و 700 نیوتن متر افزایش پیدا‌ می‌کند. با توجه به محصولاتی که نسل آینده مرسدس - ای‌ام‌جی C63 باید با آن‌ها رقابت کند، قدرت تولیدی موتور مورد استفاده در آن در سال 2021 افزایش پیدا می‌کند.

به احتمال زیاد این خودروی سدان به گیربکس 7 سرعته خودکار مجهز می‌شود و از دمپرهای تطبیقی بهره می‌برد. انتظار می‌رود این خودرو در نمونه هیبریدی نیز وارد بازار شود. مشخصات این محصول احتمالا با E53 یکسان باشد و در همین راستا، 429 اسب بخار قدرت در اختیار راننده قرار دهد. در حال حاضر خودروهای C63، C63 S، SL63، S65 و AMG GT تنها به صورت محور عقب به فروش می‌رسند. به احتمال زیاد تمام این خودروها به سیستم چهار چرخ محرک مجهز می‌شوند. شرکت AMG قصد دارد موتورهای 12 سیلندر را از محصولات خود حذف کند، بنابراین قدرتمندترین محصولات تولیدی آن در آینده با موتورهای 8 سیلندر از راه می‌رسند.  6 مرداد 1398
0 نظر
5.00
  3 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری