سرویس خبر
5 مرداد 1398 ساعت 13:21
0 نظر

رپورتاژ آگهی

چرا محبوبیت هوندا سیویک در ایران بالاست؟

اگر شما در بازار خودروهای خارجی فعالیت داشته باشید و تغییرات قیمت هوندا سیویک به عنوان یک نمونه خارجی را دنبال کنید شاید برای شما محبوبیت چنین خودروهایی عجیب به نظر برسد. اما تجربه ثابت کرده که خریداران توجه زیادی به قیمت آن ندارند و در کنار آن فاکتورهای دیگری مانند مشخصات فنی و مشخصات ظاهری را در نظر می‌گیرند. به همین دلیل است که خرید و فروش هوندا سیویک حتی با در نظر گرفتن قیمت آن هم بالا و قابل قبول است.

اگر شما در بازار خودروهای خارجی فعالیت داشته باشید و تغییرات قیمت هوندا سیویک به عنوان یک نمونه خارجی را دنبال کنید شاید برای شما محبوبیت چنین خودروهایی عجیب به نظر برسد. اما تجربه ثابت کرده که خریداران توجه زیادی به قیمت آن ندارند و در کنار آن فاکتورهای دیگری مانند مشخصات فنی و مشخصات ظاهری را در نظر می‌گیرند. به همین دلیل است که خرید و فروش هوندا سیویک حتی با در نظر گرفتن قیمت آن هم بالا و قابل قبول است.

با این تفاسیر با ما همراه باشید تا دلایل محبوبیت خرید هوندا سیویک را معرفی کنیم و در مورد فاکتورهای تاثیرگذار آن بر انتخاب ما صحبت کنیم.

طراحی مناسب و کیفیت ساخت قابل قبول هوندا سیویک

اولین چیزی که به عنوان یک نقطه قوت در هوندا سیویک توجه شما را به خود جلب می‌کند طراحی مناسب و کیفیت ساخت خودرو است. البته باید اعتراف کنیم که طراحی این خودرو نسبت به خودروهای مدرن امروزی عقب‌تر است و از بسیاری از جهات می‌توان آن را یک خودروی ساده و معمولی معرفی کرد. اما تناسب استفاده شده در طراحی و ساخت قطعات و همچنین هماهنگی بین آنها به شکلی است که خودرو بعد از مونتاژ کاملاً متوازن و مناسب دیده می‌شود.  بیش از ۴۰ درصد از مواد اولیه بکار رفته برای ساخت بدنه خودرو از جنس فولاد مقاوم است که نشان دهنده استحکام بدنه خودرو است. در ضمن برای بیشتر قسمت‌های داخلی کابین خودرو از چرم استفاده شده است که هم منجر به راحتی بیشتر فضای داخلی خودرو می‌شود و هم استحکام بالایی دارد.

وضعیت پیشرانه و هماهنگی آن با گیربکس خودرو

پیشرانه یا موتور استفاده شده در هوندا سیویک به عنوان یک موتور قوی با توانایی بالا شناخته می‌شود. حجم موتور این خودرو ۱۸۰۰ سیسی است که توانایی تولید حداکثر قدرت ۱۴۰ اسب بخار و حداکثر گشتاور ۱۷۷ نیوتن متر را دارد. این موتور دارای چهار سیلندر با آرایش خطی بوده و ۱۶ سوپاپ در آن استفاده شده است که برای کشش بیشتر خودرو مناسب است. خودروی سیویک از جمله خودروهای دیفرانسیل جلو محسوب می‌شود و دارای یک گیربکس ۵ دنده اتوماتیک است که کنترل خودرو را راحت‌تر می‌کند. این ویژگیها باعث می‌شود که سرعت خودرو ۱۹۵ کیلومتر در ساعت باشد و راننده برای رساندن سرعت خودرو به ۱۰۰ کیلومتر در ساعت نیاز به زمانی در حدود 10.5 ثانیه داشته باشد. مصرف سوخت ترکیبی این خودرو پایین بوده و در حد ۶.۳ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است که با توجه به باک ۵۰ لیتری آن فرآیند سوختگیری در مسافت‌های طولانی را برای ما کمتر می‌کند.

قیمت مناسب خودرو با توجه به قیمت رقبا در بازار

یکی دیگر از دلایل محبوبیت خرید هوندا سیویک در ایران اقتصادی بودن قیمت این خودرو است. البته اگر شما متوجه شوید که قیمت این خودرو در حدود ۳۷۰ میلیون تومان است از اینکه ما این خودرو را به عنوان یک خودروی اقتصادی معرفی کرده‌ایم تعجب کنید. اما به خاطر داشته باشید که باید معیار مقایسه شما سایر خودروهای خارجی در بازار با شرایط مشابه با سیویک باشد که قابلیت رقابت با آن را داشته باشد. این خودرو هم از لحاظ استحکام بدنه و هم از لحاظ امکانات ایمنی و رفاهی از جمله خودروهای کامل در بازار ایران محسوب می‌شود و کیفیت موتور آن هم مناسب است. به همین دلیل است که پرداخت قیمت هوندا سیویک چندان برای شما تلخ نبوده و خیلی راحت‌تر با آن کنار می‌آیید.

استهلاک پایین خودرو و اقتصادی بودن آن برای خانواده‌ها

دو نقطه جالب توجه وجود دارد که حتی تأثیر خود را بر خرید و فروش هوندا سیویک می‌گذارند. مورد اول استهلاک پایین خودرو است که در مورد این خودرو و سایر محصولات برند هوندا وجود دارد. در ساخت بدنه هوندا سیویک بیش از ۴۰ درصد از فولاد مقاوم با کیفیت بالا استفاده شده است و طراحی کابین خودرو به شکلی است که ضربه به طور مستقیم به آن وارد نمی‌شود. در ضمن سیستم تعلیق این خودروها در محور جلو از نوع سیستم تعلیق مک فرسون بوده و برای محور عقب آن هم از سیستم تعلیق نیمه مستقل میله پیچشی استفاده شده است. یعنی در مسیرهای ناهموار فشار زیادی به خودرو وارد نمی‌شود و امکان از هم گسستگی قطعات آن بسیار کم است. ضمن این که در مطالب قبلی اشاره کردیم که مصرف سوخت خودرو پایین است و از طرف دیگر قیمت قطعات و قیمت مواد مصرفی این خودرو پایین و مناسب است. همه این موارد در کنار یکدیگر باعث می‌شود که هوندا سیویک به عنوان یک خودروی اقتصادی برای خانواده معرفی شود.

منبع : ویرلن  5 مرداد 1398
0 نظر
3.67
  3 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری