سرویس خبر
5 مرداد 1398 ساعت 11:00
0 نظر

 

رنو لوگان و ساندرو 2020 با طراحی جدید معرفی شدند

شرکت رنو از نسل جدید خودروهای اقتصادی خود رونمایی کرد. رنو لوگان و ساندرو 2020 در مقایسه با گذشته از طراحی جدیدی بهره می‌برند.

رنو پس از مدت‌ها انتظار از مدل فیس لیفت خودروهای لوگان، ساندرو و استپ‌وی در آمریکای جنوبی رونمایی کرد. تمام این خودروها از طراحی جدیدی بهره می‌برند، کیفیت مواد به کار رفته در کابین آن‌ها بهبود یافته، ویژگی‌های ایمنی بیشتری دارند و اینکه به صورت سفارشی با گیربکس خودکار CVT X-Tronic به فروش می‌رسند. از طراحی بخش جلویی این خودروها شروع می‌کنیم. در جلوی آن‌ها شاهد استفاده از چراغ‌های C شکل LED هستیم. رنو سعی کرده با استفاده از سپر و جلو پنجره جدید، حس جدیدترین خودروهای تولیدی خود را به خریداران منتقل کند.

در بخش پشتی، رنو چراغ‌های این محصولات را بازطراحی کرده و از چراغ‌های LED جدیدی استفاده کرده است. سبک طراحی سپر عقب هر سه خودرو با تغییر همراه بوده است. به کابین این خودروها سری می‌زنیم. رنو اعلام کرده برای کابین این محصولات مواد جدیدی در نظر گرفته که شامل پارچه جدید و یا چرم برای روکش پنل درب‌ها می‌شود. فرمان این خودروها نیز چرمی شده است. در صندلی این خودروها از فوم بیشتری استفاده شده تا ارگونومی آن‌ها افزایش پیدا کند و همچنین آرامش بیشتری برای سرنشینان به همراه داشته باشد.

رنو لوگان، ساندرو و استپ‌وی 2020 به یک نمایشگر جدید 7 اینچی برای سیستم سرگرمی و اطلاعات مجهز شده‌اند که از اندروید Auto، اپل کارپلی، بلوتوث و دوربین دید عقب (با توجه به تریمی که خریدار سفارش می‌دهد) بهره می‌برد. در بخش فنی، بزرگترین تغییر این خودروها مربوط به گیربکس خودکار CVT X-Tronic است که به صورت سفارشی و با هزینه بالاتر در اختیار خریداران قرار می‌گیرد. این گیربکس تنها برای نمونه‌ مجهز به موتور 4 سیلندر بنزینی تنفس طبیعی 1.6 لیتری SCe با قدرت 113 اسب بخار قابل سفارش است.

این خودروها به صورت استاندارد با جعبه دنده 5 سرعته دستی به فروش می‌رسند. اگر این خودرو را با موتور پایه 1.0 لیتری SCe سه سیلندر سفارش دهید، قادر به دریافت آن با گیربکس خودکار نخواهید بود. این موتور 3 سیلندر قدرتی برابر با 78 اسب بخار در اختیار راننده قرار می‌دهد. موتور 3 و 4 سیلندر این خودروها در صورت استفاده از اتانول به جای بنزین، افزایش قدرت 3 اسب بخاری را تجربه می‌کنند.

تمام این خودروها با گیربکس خودکار CVT به پوشش پلاستیکی روی گلگیر خود مجهز شده‌اند. رنو استپ‌وی جدید در مقایسه با داچیا استپ‌وی که برای بازار روسیه عرضه می‌شود، ارتفاع بالاتری دارد. در نهایت باید به ویژگی‌های ایمنی این محصولات اشاره کرد. تمام این خودروها به صورت استاندارد از 4 کیسه هوا بهره می‌برند. مدل‌های مجهز به گیربکس CVT دارای سیستم کنترل پایداری الکترونیکی و سیستم کمکی حرکت در سربالایی هستند.

همانطور که در ابتدا عنوان شد، رنو از فیس لیفت خودروهای لوگان، ساندرو و استپ‌وی در کشور برزیل رونمایی کرده، بنابراین تنها قیمت این خودروها برای بازار برزیل اعلام شده است. رنو ساندرو در نسخه پایه خود با قیمت پایه 12,500 دلار، رنو لوگان با قیمت پایه 13,425 دلار و استپ‌وی با قیمت پایه 16,275 دلار به فروش می‌رسد. شاید جالب باشد بدانید که خودروی رنو استپ‌وی به عنوان یک مدل مستقل شناخته می‌شود و دیگر این خودرو با نام ساندرو استپ‌وی در بازار به فروش نمی‌رسد.  5 مرداد 1398
0 نظر
4.57
  7 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری