تست همراه اول

سرویس خبر
5 مرداد 1398 ساعت 00:53
0 نظر

 

پورشه کاین کوپه یا بی‌ام‌و X6؛ کدام یک برتر است؟

به تازگی نسل جدید بی‌ام‌و X6 معرفی شده است. در این مطلب قصد داریم این خودرو را با هموطن خود، پورشه کاین کوپه مقایسه کنیم.

در سال 2008 شرکت بی‌ام‌و یک سگمنت جدید در دنیای خودرو خلق کرد. این سگمنت دارای نام SAC یا خودروی شاسی بلند کوپه بوده و بی‌ام‌و X6 اولین خودرو از این سگمنت محسوب می‌شود. در حالی که در زمان معرفی این خودروی آلمانی بسیاری این سگمنت را نامناسب می‌دانستند، فروش بالای این خودرو باعث شد شرکت‌های مختلف نیز قدم در این راه بگذارند و حال بی‌ام‌و X6 دارای چندین رقیب سرسخت در بازار است.

بی‌ام‌و به تازگی از مدل 2020 خودروی X6 رونمایی کرده است. این خودروی آلمانی باید در بازار با آئودی Q8 و نسل جدید مرسدس بنز GLE کوپه که در آینده معرفی می‌شود، رقابت کند. پیش از معرفی نسل جدید بی‌ام‌و X6، رقیب هموطن آن از یک خودروی جدید رونمایی کرد. پورشه کاین کوپه یک خودروی جذاب و قدرتمند بوده که به خوبی می‌تواند با بی‌ام‌و X6 مدل 2020 رقابت کند. در ادامه این مطلب و مقایسه پورشه کاین کوپه با بی‌ام‌و X6 مدل 2020 همراه ما باشید.

قیمت

خودروهای شاسی بلند کوپه برای تولیدکنندگان درآمد مناسبی ایجاد می‌کنند، چرا که این محصولات در مقایسه با خودروهای شاسی بلند استاندارد قیمت بالاتری دارند. در حقیقت مردم هزینه بیشتری برای یک خودروی شاسی بلند اسپرت‌تر و جذاب‌تر پرداخت می‌کنند. بی‌ام‌و X6 جدید در سه تریم مختلف وارد بازار می‌شود. مدل پایه این خودرو، sDrive40i دارای قیمت پایه 64,300 دلار است. این خودرو با سیستم چهار محرک قیمت پایه‌ای برابر با 66,600 دلار دارد. بالاترین تریم این خودرو، M50i با قیمت پایه 85,650 دلار به فروش می‌رسد.

پورشه نیز مانند بی‌ام‌و اولین خودروی شاسی بلند کوپه خود را در سه تریم وارد بازار کرده است. پورشه کاین کوپه در مدل پایه قیمتی برابر با 75,300 داشته و تریم S آن با قیمت پایه 88,600 دلار به فروش می‌‍رسد. بالاترین تریم این خودرو، پورشه کاین کوپه توربو دارای قیمت پایه 130,100 دلار است. این دو خودرو در مقایسه با نسخه‌های استاندارد خود قیمت بسیار بالاتری دارند. بی‌ام‌و X5 و پورشه کاین مدل‌های استاندارد این محصولات محسوب می‌شوند. در زمینه قیمت، نماینده بی‌ام‌و عملکرد بهتری دارد. اگر تجهیزات سفارشی و قیمت‌های آن‌ها را نیز در نظر بگیریم، کف ترازو به نفع بی‌ام‌و سنگین‌تر می‌شود.

عملکرد

در حالی که بی‌ام‌و در زمینه قیمت قادر به شکست رقیب هموطن خود است، نماینده پورشه عملکرد بهتری از خود نشان می‌دهد. پورشه برای خودروی کاین کوپه سه موتور مختلف در نظر گرفته است. مدل پایه این خودرو به یک موتور 6 سیلندر 3.0 لیتری توربوشارژ مجهز شده که قدرتی برابر با 335 اسب بخار تولید می‌کند. تریم S این خودروی آلمانی دارای یک موتور 6 سیلندر 2.9 لیتری بوده که همراه با توربوشارژر دوقلو قدرتی برابر با 434 اسب بخار در اختیار راننده قرار می‌دهد. سرعت مدل پایه در مدت زمان 5.7 ثانیه و تریم S در مدت زمان 4.7 ثانیه از صفر به 96 کیلومتر بر ساعت می‌رسد. پورشه کاین کوپه توربو از یک موتور 8 سیلندر 4.0 لیتری بهره می‌برد که می‌تواند همراه با توربوشارژر دوقلو قدرتی برابر با 541 اسب بخار تولید کند. شتاب این مدل برابر با 3.7 ثانیه است.

بی‌ام‌و X6 در مدل پایه خود به یک موتور 6 سیلندر خطی 3.0 لیتری توربوشارژ مجهز شده است. این موتور می‌تواند قدرتی برابر با 335 اسب بخار تولید کند که تفاوتی با مدل پایه پورشه کاین کوپه ندارد. سرعت نمونه محور عقب این خودروی آلمانی در مدت زمان 5.2 ثانیه و مدل مجهز به سیستم چهار چرخ محرک آن در مدت زمان 5.3 ثانیه از صفر به 96 کیلومتر بر ساعت می‌رسد که بهتر از مدل پایه پورشه کاین کوپه است. بی‌ام‌و X6 در مدل M50i به یک موتور 8 سیلندر 4.4 لیتری با توربوشارژر دوقلو مجهز شده است. این موتور قادر به تولید 523 اسب بخار قدرت بوده که سرعت این خودرو را در مدت زمان 4.1 ثانیه از صفر به 100 کیلومتر بر ساعت می‌رساند. در حال حاضر پورشه کاین کوپه توربو عملکرد بهتری در مقایسه با هموطن خود دارد؛ با این حال انتظار می‌رود عملکرد بی‌ام‌و X6 M و پورشه کاین کوپه توربو S در یک سطح قرار بگیرد و تفاوت چندانی میان آن‌ها وجود نداشته باشد.

طراحی ظاهری

طراحی ظاهری یکی از مهم‌ترین دلایل برای انتخاب بی‌ام‌و X6 و پورشه کاین کوپه به‌‌جای نسخه استاندارد آن‌ها محسوب می‌شود. به نظر ما هیچ یک از این خودروها طراحی کامل و زیبایی ندارد. در حقیقت ما ترجیح می‌دهیم یک خودروی کوپه دو درب و یا یک خودروی شاسی بلند استاندارد را خریداری کنیم. در حالت کلی نمی‌توان در رابطه با طراحی ظاهری این دو خودروی آلمانی اظهار نظر دقیقی کرد و انتخاب خودروی جذاب‌تر به سلیقه شما بستگی دارد.

طراحی داخلی

این خودروها با قیمت بالایی به فروش می‌رسند و به همین علت دارای تجهیزات زیادی نیز هستند. بی‌ام‌و X6 مدل 2020 دارای کابین اسپرت است. در فضای داخلی این خودرو شاهد استفاده از فیبر کربن، چرم باکیفیت، چراغ‌های LED و حتی دسته دنده کریستالی هستیم. پورشه طراحی ساده‌تری را برای کابین کاین کوپه در نظر گرفته است. ارگونومی کابین کاین کوپه بسیار خوب بوده و راننده به تمامی ادوات دسترسی دارد. در حالت کلی طراحی داخلی بی‌ام‌و X6 در مقایسه با رقیب هموطن خود بهتر بوده و حس بهتری را به سرنشینان منتقل می‌کند.

فناوری

پورشه در محصولات خود از تکنولوژی‌های زیادی استفاده می‌کند؛ با این حال بی‌ام‌و دارای یکی از بهترین سیستم‌های سرگرمی و اطلاعات در دنیای خودرو است. بی‌ام‌و X6 از اپل کارپلی به صورت بی‌سیم بهره می‌برد و همچنین سیستم iDrive آن در مقایسه پورشه PCM پیشرفته‌تر به نظر می‌رسد. سیستم iDrive بی‌ام‌و X6 2020 علاوه بر امکان کنترل توسط صفحه نمایش لمسی، قابلیت کنترل توسط یک دکمه چرخان را نیز برای راننده فراهم می‌کند. بی‌ام‌و ویژگی‌های لوکسی مانند ماساژور صندلی‌ها را نیز برای سرنشینان درنظر گرفته است.

فضای حمل بار

این خودروها در مقایسه با نمونه استاندارد خود فضای بار کمتری دارند؛ با این حال کدام یک فضای بیشتری را در اختیار خریداران قرار می‌‌دهند؟ فضای حمل بار بی‌ام‌و X6 برابر با 580 لیتر است که این فضای بار با جمع کردن صندلی‌های عقب به 1530 لیتر می‌رسد. فضای بار پورشه کاین کوپه در حالتی که نیاز به صندلی‌های عقب داشته باشید برابر با 622 لیتر است و بدون نیاز صندلی‌های عقب، فضای بار این خودرو به 1537 لیتر افزایش پیدا می‌کند که تفاوت چندانی با رقیب خود ندارد.

جمع‌بندی

در حالی که ما علاقه چندانی به خودروهای شاسی بلند کوپه نداریم، رانندگان را از خرید پورشه کاین کوپه و نسل جدید بی‌ام‌و X6 منع نمی‌کنیم. این خودروها از طراحی اسپرت‌تری در مقایسه با نمونه استاندارد خود بهره می‌برند و بهبودهایی را در مقایسه با آن‌ها تجربه کرده‌اند. بی‌ام‌و X6 در مقایسه با رقیب خود یک خودروی لوکس‌تر به نظر می‌رسد؛ با این حال رانندگی با پورشه کاین کوپه جذاب‌تر است که البته باید قیمت بالاتر آن را نیز درنظر بگیرید. بی‌صبرانه منتظر جدال میان بی‌ام‌و X6 M و پورشه کاین توربو S هستیم تا ببینیم کدام محصول در دنیای خودروهای شاسی بلند کوپه حکمرانی می‌کند.  5 مرداد 1398
0 نظر
5.00
  3 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری