تست همراه اول

سرویس خبر
1 مرداد 1398 ساعت 14:36
0 نظر

رپورتاژ آگهی

تایم لاین هیوندا اکسنت از تولید تا مونتاژ در ایران

در سال ۱۹۹۴ بود که خودروی هیوندا اکسنت برای اولین بار توسط شرکت هیوندا معرفی شد و بعد از آن نسل‌های مختلفی را تجربه کرد تا نسخه مونتاژ آن به ایران رسید.

در سال ۱۹۹۴ بود که خودروی هیوندا اکسنت برای اولین بار توسط شرکت هیوندا معرفی شد و بعد از آن نسل‌های مختلفی را تجربه کرد تا نسخه مونتاژ آن به ایران رسید. با توجه به ارائه خدمات پس از فروش توسط شرکت کرمان موتور و همچنین کیفیت ساخت خودرو، خرید هیوندا اکسنت برای بسیاری از ایرانی‌ها به عنوان اصلی‌ترین گزینه در نظر گرفته شده است و به همین دلیل ما می‌خواهیم ببینیم که این خودرو چه روندی را طی کرده است.

در حال حاضر قیمت هیوندا اکسنت مدل ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۶ در بازار ایران حدود ۲۶۰ میلیون تومان است و مدل مونتاژی آن هم با قیمت ۳۰۰ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

ظهور هیوندا اکسنت در سال ۱۹۹۴

نسل اولیه این خودروها در سال ۱۹۹۴ و تحت عنوان هیوندا اکسنت تولید شدند که برای کشورهای مختلفی مانند ونزوئلا، هلند بلژیک و استرالیا تولید شده بود. این خودرو یک خودروی معمولی با طراحی ساده بود که تولید آن در کشور چین حتی تا سال ۲۰۰۶ هم ادامه داشت. نسخه‌های ۵ درب و 3 درب هاچ بک، چهار درب سدان و دو درب کوپه از این خودرو در بازار وجود داشت که حجم موتور آن بین 1.3 لیتر تا 1.6 لیتر متغیر بود. در ضمن برای آنها از گیربکس چهار سرعته اتوماتیک و پنج سرعته دستی استفاده شده بود.

نسل دوم هیوندا اکسنت بین سال‌های ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۵

 در سال ۱۹۹۹ بود که شرکت هیوندا یک نسخه اسپرت از اکسل وارد بازار کرد که به نظر می‌رسد نسل اولیه خودروهای ساب کامپکت این شرکت بودند. تولید این خودروها در کره جنوبی تا سال ۲۰۰۵ ادامه داشت، اما جالب است بدانید که تا سال ۲۰۱۲ از این خودروها در کشور روسیه تولید می‌شد. نسل دوم این خودروها در دو سبک ۴ درب سدان و ۵ درب هاچ بک تولید می‌شدند که در آنها از موتورهایی با حجم 1.3 لیتر تا 1.6 لیتر استفاده می‌شد

هیوندا ورنا بین سالهای ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۰

 نسل سوم هیوندا اکسنت تحت عنوان هیوندا ورنا در سال ۲۰۰۵ تولید شد و خط تولید آن تا سال ۲۰۱۰ ادامه داشت. البته برای این خودرو از اسامی دیگری هم استفاده می‌شد که در ایران تحت عنوان هیوندا ورنا شناخته می‌شد. بدنه ورنا در دو سبک سدان چهار درب و هاچ بک سه درب در بازار وجود داشته عرض سه موتور 1.4 لیتری آلفا، 1.6 لیتری آلفا و 1.5 لیتری معمولی در آنها استفاده شده بود که دو گیربکس ۵ سرعته دستی و ۴ سرعته اتوماتیک در آنها استفاده شده بود. این خودروها در ایران برای چند سال حضور داشتند و امروزه حتی نمونه‌های کارکرده آنها هم در بازار وجود دارد.

نسل چهارم هیوندا اکسنت بین سال‌های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۸

نسل چهارم خودروهای هیوندا اکسنت بود که به عنوان خودروی وارداتی وارد بازار ایران شد و اتفاقاً مشتریان زیادی هم دارند. در نسل چهارم این خودروها از موتورهایی با حجم 1.4 لیتر تا 1.6 لیتر استفاده شده بود که نسخه‌های موجود در بازار ایران 1.6 لیتر حجم دارد. در حال حاضر بیشترین آمار خرید و فروش هیوندا اکسنت مربوط به همین خودروهای نسل چهارم است که در قالب یک ساب کامپکت وارد بازار ایران شده است. گیربکس‌های ۵ سرعته دستی، شش سرعته دستی، ۴ سرعته اتوماتیک، ۶ سرعته اتوماتیک و گیربکس CVT از این خودروها در بازار وجود دارد که در حال حاضر نسخه ۵ سرعته دستی و ۴ سرعته اتوماتیک آن برای ایرانی‌ها در دسترس است.

مونتاژ اکسنت توسط کرمان موتور در سال ۹۶

با توجه به استقبال مردم ایران از خرید هیوندا اکسنت شرکت کرمان موتور تصمیم به مونتاژ این خودروها در سال ۹۵ گرفته و در سال ۹۶ به بازار عرضه شدند. در نسخه مونتاژ از قویترین موتور این خودروها یعنی با حجم 1591 سی سی استفاده شده است که ۴ سیلندر خطی و ۱۶ سوپاپ دارد. این موتور قادر به تولید حداکثر قدرت ۱۲۲ اسب بخار و حداکثر گشتاور ۱۵۵ نیوتن متر است. تمامی خودروهای تولید شده اکسنت از نوع دیفرانسیل جلو هستند و به عنوان یکی از ایمن‌ترین خودروهای شرکت هیوندا هم شناخته می‌شوند.

اگر شما هم به فکر حضور در بازار خرید و فروش هیوندا اکسنت هستید، با یک جستجوی معمولی در سایت دیوار می‌توانید نسخه‌های جدید و حتی نسخه‌های قدیمی مانند هیوندا ورنا را پیدا کنید که قیمت‌های متفاوتی دارند. طبیعتاً پیشنهاد ما برای خرید این خودروها، رفتن به سراغ گزینه‌های وارداتی است. اما در هر صورت نسخه‌های تولیدی توسط شرکت کرمان موتور هم کیفیت ساخت خوبی دارند و از طرف دیگر توسط شرکت کرمان موتور هم گارانتی و خدمات پس از فروش آنها ارائه می‌شود.

منبع : ویرلن  1 مرداد 1398
0 نظر
5.00
  2 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری