سرویس خبر
1 مرداد 1398 ساعت 15:10
3 نظر

 

هیوندای سوناتا هیبریدی با سقف خورشیدی برای بازار جهانی معرفی شد

هیوندای سوناتا هیبریدی 2020 با سقف خورشیدی برای بازار جهانی از راه رسید. سقف این خودرو برد آن را افزایش می‌دهد.

هیوندای در اواخر ماه مارس سال جاری میلادی از سوناتا توربو در کره جنوبی رونمایی کرد. علاوه بر این مدل، شاهد معرفی هیوندای سوناتا هیبریدی در نمایشگاه خودروی سئول 2019 نیز بودیم. حال این خودرو برای بازار جهانی معرفی شده و کاربران در سراسر جهان به اطلاعات آن دسترسی دارند. این خودرو به سقف خورشیدی مجهز شده که با روزانه 6 ساعت شارژ، برد اضافه‌ای برابر با 1300 کیلومتر را به صورت سالانه در اختیار راننده قرار می‌دهد.

این خودرو نه تنها از سقف خورشیدی بهره می‌برد، بلکه به جعبه دنده جدید هیوندای با نام Active Shift Control نیز مجهز شده است. گیربکس ASC دارای نرم افزار منطقی بوده که با واحد کنترل هیبریدی در ارتباط است. این سیستم سرعت چرخش موتور و سیستم انتقال قدرت را تنظیم می‌کند که باعث کاهش 30 درصدی زمان تعویض دنده می‌شود. این موضوع باعث بهبود عملکرد، کاهش مصرف سوخت و همچنین افزایش عمر گیربکس می‌شود. اصطکاک میان چرخ دنده‌ها در این گیربکس در مقایسه با گیربکس‌های استاندارد کمتر است.

موتور بنزینی این خودرو 4 سیلندر 2.0 لیتری از خانواده Smartstream است. این موتور قدرتی برابر با 150 اسب بخار و گشتاوری برابر با 188 نیوتن متر تولید می‌کند. موتور برقی مورد استفاده در این خودروی کره‌ای قادر به تولید 51 اسب بخار قدرت و 250 نیوتن متر گشتاور است. ترکیب قدرت این موتور و موتور بنزینی به 192 اسب بخار می‌رسد که توسط یک گیربکس 6 سرعته هیبریدی ASC به چرخ‌ها منتقل می‌شود.

بر اساس اعلام هیوندای، این خودرو در هر 100 کیلومتر رانندگی به 4.97 لیتر بنزین نیاز دارد. این مصرف سوخت مربوط به نمونه دارای رینگ‌های 16 اینچی است. در صورتی که این خودروی هیبریدی را با رینگ‌های 17 اینچی سفارش دهید، مصرف سوخت آن افزایش پیدا می‌کند و به 5.23 لیتر در هر 100 کیلومتر رانندگی می‌رسد. مدل قدرتمندتر هیوندای سوناتا، N Line نیز در حال توسعه است و گفته شده قدرت تولیدی موتور آن بیش از 275 اسب بخار است. نسل هشتم هیوندای سوناتا در مقایسه با گذشته از طراحی کاملا متفاوتی بهره می‌برد که طرفداران و منتقدان مخصوص به خود را دارد.  1 مرداد 1398
3 نظر
5.00
  4 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری