تست همراه اول

سرویس خبر
27 تیر 1398 ساعت 11:00
1 نظر

رپورتاژ آگهی

برلیانس h330 1.65 اتوماتیک چه تغییرات و برتری‌هایی نسبت به مدل پیشین داشته است؟

بازار خودرویی ایران تغییر تحول‌های زیادی در یک دهه گذشته داشته است. اگر تا قبل از شروع دهه 90 شمسی صحبت از بازار خودروهای چینی در ایران می‌کردید، کسی توجهی به آن‌ها نمی‌کرد؛ اما حالا خودروهای چینی بخش مهمی از بازار ایران را در اختیار گرفته‌اند و به یک رقیب بسیار جدی برای محصولات پرفروش و پر طرفدار داخلی تبدیل شده‌اند.

بازار خودرویی ایران تغییر تحول‌های زیادی در یک دهه گذشته داشته است. اگر تا قبل از شروع دهه 90 شمسی صحبت از بازار خودروهای چینی در ایران می‌کردید، کسی توجهی به آن‌ها نمی‌کرد؛ اما حالا خودروهای چینی بخش مهمی از بازار ایران را در اختیار گرفته‌اند و به یک رقیب بسیار جدی برای محصولات پرفروش و پر طرفدار داخلی تبدیل شده‌اند. در این میان بعضی از این خودروهای چینی توانسته‌اند اعتماد مشتریان ایرانی خود را جلب کنند و جایگاه مستحکمی در بازار خودرویی ایران به دست آورند. برلیانس h330 یکی از این خودروها است که به دلیل کیفیت ساخت نسبتاً خوب و امکانات بیشتر از محصولات وطنی امتحان خود را به خوبی پس داده است.

سایپا و پارس خودرو با انتقال خط تولید برلیانس h330 به ایران یکی از پر فروش ترین سدان های چینی بازار را وارد سبد محصولات خود کردند. برلیانس h330 در نسخه اول با موتور 1.5 لیتری در دو نسخه اتوماتیک و دنده‌ای وارد بازار شده بود اما پس از مدتی سایپا موتور قوی‌تر 1.65 لیتری را برای این خودرو در نظر گرفت و با گیربکس جدید به همره امکانات رفاهی بیشتر، این خودرو را روانه بازار رقابتی سدان های خانوادگی ایران کرد. در حال حاضر خریدوفروش برلیانس h330 یکی از اولین انتخاب‌های بسیاری از افراد است، به همین دلیل آشنا شدن با تغییرات ورژن جدید این خودرو و برتری‌های آن نسبت به مدل پیشین می‌تواند به انتخاب بهتر این افراد کمک کند.

تغییرات فنی برلیانس h330 1.65

همانطور که گفته شد اصلی‌ترین تغییر برلیانس h330 1.65 موتور آن است. موتور قبلی از نوع 1.5 لیتری 4 سیلندر با خروجی 103 اسب بخار بود که با موتور 1.65 لیتری 4 سیلندر با خروجی 114 اسب بخار جایگزین شده است. علاوه بر این گشتاور موتور جدید نیز افزایش پیدا کرده است و از 138 نیوتون متر به حدود 154 نیوتون متر رسیده است. همانطور که ملاحظه می‌کنید تغییرات چندان چشمگیر نیستند اما عملکرد کلی خودرو با موتور جدید بهبود پیدا کرده است. در کنار این موتور جدید از گیربکس جدید هیوندای پاورتک اتوماتیک 4 سرعته نیز استفاده شده است که نسبت به نمونه نیمه اتومات قبلی پیشرفت بسیار خوبی محسوب می‌شود. یکی از عواملی که روی فروش  برلیانس h330 تأثیر منفی می‌گذاشت شتاب پایین خودرو بود که با موتور و گیربکس جدید کمی بهبود پیدا کرده است و به 13 ثانیه رسیده است.

 علاوه بر این در مسیرهای شیب به دار برلیانس h330 1.65 به دلیل تولید گشتاور بیشتر عملکرد بهتری دارد که نکته مهمی برای بسیاری از خریداران است. در نهایت مصرف ترکیبی برلیانس h330 از 6.7 لیتر در نمونه قبلی به حدود 6.5 لیتر در خودرو جدید رسیده است که می‌تواند با توجه به افزایش احتمالی قیمت بنزین یک مزیت مهم تلقی شود. به این ترتیب باید گفت که تغییرات جدید همگی در جهت بهتر شدن عملکرد فنی این خودرو بوده است و سبب شده است تا بازار خرید و فروش برلیانس h330 1.65 شرایط بهتری نسبت به گذشته داشته باشد.

تغییرات در بخش امکانات و تجیهزات برلیانس h330 1.65 مالتی مدیا

یکی از اتفاقات نا خوشایندی که در ایران شاهد آن هستیم حذف بعضی از آپشن های خودروهای وارداتی و مونتاژی است. برلیانس نیز از این قاعده مستثنی نیست. به خصوص در برلیانس های سری h200 بسیاری از امکانات پایه از روی خودرو حذف شده‌اند و شما باید برای آن‌ها هزینه‌های جانبی پرداخت کنید. در مورد برلیانس h330 اوضاع کمی بهتر بود اما همچنان خبری از مالتی مدیا و نمایشگر در این خودرو نبود.

سایپا بعد از اضافه کردن موتور و گیربکس جدید تصمیم گرفت این نقطه ضعف مهم که در مقابل رقبا به چشم می‌آمد را رفع کند. به این ترتیب آپشنهایی برای h330 1.65 در نظر گرفته شد و مدل فول آپشن با نام h330 1.65 مولتی مدیا به بازار عرضه گشت. در واقع تنها برتری این مدل، وجود آپشنهای انتخابی نمایشگر 7 اینچی به همراه سیستم راهبری و دوربین عقب است که در سایر مدل‌ها موجود نیست. در مجموع نسخه اتوماتیک دارای امکانات بیشتری نسبت مدل دستی بود که در حال حاضر این برتری بیشتر شده است.

افزایش قیمت برلیانس h330 1.65 مولتی مدیا

بعد از اضافه شدن امکانات جدید، شرکت سایپا زیر مجموعه آن یعنی پارس خودرو تصمیم گرفتند تا قیمت  برلیانس h330 اتوماتیک 1/65 مولتی مدیا را افزایش دهند و این خودرو حدود 7 میلیون تومان افزایش قیمت در نسخه اولیه را تجربه کرد. البته این افزایش قیمت مربوط به زمانی است که برلیانس h330 در بازار قیمتی در حدود 66 میلیون تومان داشت. در حال حاضر اگر قصد خرید برلیانس h330 1.65 مالتی مدیا صفر را داشته باشید می‌توانید آگهی‌های مربوط به این خودرو را در سایت دیوار با قیمت بیش از 160 میلیون تومان مشاهده کنید.

منبع : ویرلن  27 تیر 1398
1 نظر
2.33
  3 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری