تست همراه اول

سرویس خبر
26 تیر 1398 ساعت 15:18
2 نظر

 

نیسان اسکای لاین جدید با سیستم ProPILOT 2.0 از راه رسید

شرکت نیسان یکی از خودروهای سدان مخصوص بازار ژاپن خود را بروزرسانی کرد. نیسان اسکای لاین جدید به فناوری ProPILOT 2.0 مجهز شده است.

نیسان از نمونه بروز شده خودروی اسکای لاین برای بازار ژاپن رونمایی کرد. این خودروی سدان از جدیدترین فناوری کمک راننده سازنده خود، ProPILOT 2.0 بهره می‌برد. این شرکت به این موضوع اشاره کرده که ProPILOT 2.0 اولین سیستم کمک راننده در جهان محسوب می‌شود که ناوبری جاده‌ای را با سیستم نگهداری خودرو در میان خطوط بدون کمک دست راننده، ترکیب کرده است. برای استفاده از این سیستم، راننده باید مقصد خود و همچنین مسیری که می‌خواهد توسط آن به مقصد خود برسد را مشخص کند. لازم به ذکر است؛ مسیرها به صورت پیش فرض در این خودروی ژاپنی ذخیره شده‌اند. با ورود به بزرگراه، سیستم نیمه خودران اسکای لاین جدید را باید فعال کرد.

نیسان به عملکرد سیستم جدید خود اطمینان کامل دارد چرا که به راننده اجازه می‌دهد دست خود را از روی فرمان بردارد. این خودرو در مسیر مستقیم بدون نیاز به دست راننده حرکت می‌کند؛ با این حال در صورت نیاز به تغییر خط، باید آن را به صورت دستی انجام داد. این سیستم، وضعیت راننده را مورد بررسی قرار می‌دهد و در صورتی که راننده نسبت به هشدارهای آن از خود واکنش نشان ندهد، چراغ‌ها را روشن کرده و سرعت خودرو را کاهش می‌دهد.

نیسان اسکای لاین جدید علاوه بر سیستم کمک راننده ProPILOT 2.0، بهبودهای دیگری را نیز تجربه کرده است. در بخش ظاهری شاهد اضافه شدن جلوپنجره V شکل به این خودرو هستیم. در بخش پشتی از طراحی جدیدی استفاده شده که آن را از مدل قبلی متمایز می‌کند. خریداران می‌توانند نیسان اسکای لاین جدید را در 4 تریم شامل GT، GT Type، GT Type SP و 400R سفارش دهند. نام مدل آخر از R33 GT-R Nismo 400R برداشته شده و به یک موتور قدرتمند مجهز شده است. این خودرو از یک موتور 6 سیلندر 3.0 لیتری بهره می‌برد که همراه با توربوشارژر دوقلو قادر به تولید 400 اسب بخار قدرت و 475 نیوتن متر گشتاور است. مدل‌های دیگر این خودرو قدرتی برابر با 300 اسب بخار را در اختیار راننده قرار می‌دهند.  26 تیر 1398
2 نظر
4.67
  3 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری