تست همراه اول

سرویس خبر
26 تیر 1398 ساعت 10:17
2 نظر

 

پرفروش‌ترین خودروها در سال 2019 تا به امروز کدامند؟

نیمسال اول 2019 به پایان رسیده و حال قصد داریم پرفروش‌ترین خودروها در بازارهای جهانی در این بازه زمانی را معرفی کنیم.

میزان فروش خودروها در کشوری که در آن ساکن هستید، از اهمیت بالایی برخوردار است؛ با این حال شرکت‌ها به فروش جهانی خود نیز اهمیت می‌دهند. همانطور که می‌دانید، تمام خودروهای تولیدی یک شرکت در تمام کشورها به فروش نمی‌رسد. خودروهای موجود در لیست پرفروش‌ترین خودروهای 5 ماهه اولیه 2019 در بسیاری از بازارها حضور دارند، البته شاید استثنایی در این میان نیز وجود داشته باشد. آمار موجود در این لیست از Global Auto Database جمع‌آوری شده و مربوط به شروع سال جاری میلادی تا ماه مه است. فروش جهانی خودرو کاهشی 7.4 درصدی را تجربه کرده و میزان فروش آن به 21,009,192 دستگاه رسیده که در مقایسه با بازه زمانی مشابه سال گذشته، کاهش 1,554,680 را نشان می‌دهد.

در ادامه لیست پرفروش‌ترین خودروها در سال 2019 تا به امروز را برای شما آماده کرده‌ایم. با ما همراه باشید.

تویوتا کرولا

میزان فروش: 282,637 دستگاه

شاید حضور یک خودروی سدان در صدر این لیست تا حدودی عجیب باشد. همانطور که می‌دانید، فروش خودروهای کراس‌اوور و شاسی بلند در کشورهای مختلف رشد بالایی را تجربه می‌کند و اکثر خودروهای فروخته شده در ایالات متحده آمریکا در این رده قرار می‌گیرند که البته باید تراک‌ها را نیز به آن اضافه کرد. این موضوع در سراسر جهان صادق نیست و فروش جهانی خودروها نشان می‌دهد که خودروهای کوچک با مصرف سوخت اقتصادی همچنان طرفداران زیادی دارند. تویوتا کرولا یکی از بهترین خودروهای سازنده خود محسوب می‌شود که در بازار جهانی، فروش بالایی را تجربه می‌کند.

فورد سری  F

میزان فروش: 252,013 دستگاه

در رابطه با میزان فروش و موفقیت خودروی فورد سری F بحث‌های زیادی وجود دارد. مدل‌های مختلفی از این سری به فروش می‌رسد که از معماری مختلفی بهره می‌برند؛ با این حال فروش تراک‌های سری F و سوپر دیوتی در یک رده قرار می‌گیرند که تا حدودی غیرمنطقی است. تصور کنید تویوتا اعلام کند کمری، نسخه بزرگتر کرولا است! در این صورت تویوتا تا چندین سال آینده در بازار خودرو حکمرانی می‌کند. حتی تویوتا می‌تواند خودروی RAV4 را به عنوان نمونه شاسی بلند کرولا معرفی کند. شاید این اقدامات مضحک به نظر برسند، اما فورد این کار را انجام داده است. در حالی که فورد سری F در بسیاری از کشورهای اروپایی و آسیایی به فروش نمی‌رسد، در رده دوم این لیست قرار دارد. با توجه به آمار منتشر شده، به طور میانگین در هر 35 ثانیه شاهد فروش یک دستگاه فورد سری F هستیم.

هوندا سیویک

میزان فروش: 203,103 دستگاه

سیویک برای هوندا نقش کرولا برای تویوتا را بر عهده دارد. نکته جالب، حضور یک خودروی سدان دیگر در سه جایگاه اول این لیست است. با توجه به این موضوع، هنوز خریداران در بازارهای جهانی از خودروهای سدان بیش از کراس‌اوورها استقبال می‌کنند. این خودروی ژاپنی مصرف سوخت کمی دارد، کارایی بالایی دارد و در تیپ‌های مختلف و با تجهیزات متفاوت در اختیار خریداران قرار می‌گیرد. به تمام این موارد، لذت رانندگی بالا را نیز اضافه کنید تا علت جایگاه بالای آن در بازارهای جهانی را متوجه شوید.

هوندا CR-V

میزان فروش:190,319 دستگاه

پرفروش‌ترین کراس‌اوور موجود در این لیست، یک خودروی ژاپنی است. هوندا CR-V سال گذشته میلادی رقابت را به خودروهای هموطن خود، تویوتا RAV4 و نیسان روگ باخته بود. این کرا‌س‌اوور در سه ماهه اول 2019 توانست در ایالات متحده آمریکا خودروی تویوتا RAV4 را شکست دهد؛ با این حال هر دوی آن‌ها در این بازه زمانی از شورولت Equinox شکست خوردند. از شروع سال جاری میلادی تا ماه مه، نیسان روگ پرفروش‌ترین کراس‌اوور در بازار ایالات متحده آمریکا بوده که البته در لیست 10 خودروی پرفروش حضور ندارد.

تویوتا RAV4

میزان فروش:190,118 دستگاه

تویوتا RAV4 برای اولین بار در سال 1994 وارد بازار شد و نمونه برقی آن نیز از سال 1997 تا 2003 در خط تولید حضور داشت. تویوتا RAV4 یکی از اولین کراس‌اوورهای کامپکتی محسوب می‌شود که وارد بازار ایالات متحده آمریکا شد. در چند دهه گذشته، این خودرو به فروش بالای خود در بازارهای جهانی ادامه داده و توانسته موفقیت بزرگی را نصیب سازنده ژاپنی خود کند. در گذشته نه چندان دور، نسل جدید این کراس‌اوور وارد بازار جهانی شد.

فولکس واگن گلف

میزان فروش:177,503 دستگاه

خودروهای هاچ‌بک در ایالات متحده آمریکا طرفداران زیادی ندارند؛ با این حال در بسیاری از کشورهای جهان فروش بسیار بالایی را تجربه می‌کنند. آمریکا به علت خیابان‌های بزرگ، فضای زیاد و همچنین قیمت پایین سوخت، نیاز چندانی به خودروهای اقتصادی و کوچک ندارد. فولکس واگن گلف فروش کمی در بازار آمریکا دارد ولی توانسته در بسیاری از کشورها فروش بالایی داشته باشد تا در این لیست قرار بگیرد. به نظر می‌رسد نسل آینده این خودروی محبوب در بازار آمریکا برای فروش عرضه نمی‌شود.

فولکس واگن تیگوان

میزان فروش:173,058 دستگاه

حضور یک کراس‌اوور کامپکت فولکس واگن در این لیست، چندان تعجب‌آور نیست. یکی از دلایل حضور فولکس واگن تیگوان در این لیست، موفقیت بالای آن در بازار چین است. این خودرو از سال 2009 در بازار این کشور حضور داشته است. در حالت کلی، بازار چین سهم بالایی در درآمد این شرکت دارد. نزدیک به 40 درصد درآمدهای این شرکت آلمانی مربوط به بازار چین است.

فولکس واگن پولو

میزان فروش:167,888 دستگاه

این خودروی کوچک فولکس واگن هم اکنون در نسل ششم خود قرار دارد. این خودرو در تیپ‌ها و بدنه‌های مختلف در بازار به فروش می‌رسد که برای مثال نمونه سدان آن در برزیل تولید می‌شود و در آمریکای جنوبی با نام فولکس واگن Virtus به فروش می‌رسد. این خودرو اگرچه در این لیست حضور دارد؛ با این حال خریداران در ایالات متحده آمریکا به آن دسترسی ندارند چرا که استقبال بالایی از آن نمی‌کنند.

تویوتا کمری

میزان فروش:164,158 دستگاه

 تویوتا کمری در زمینه فروش جهانی موفق به شکست هموطن خود، هوندا آکورد شده است. هم اکنون نسل هشتم این خودروی ژاپنی در بازار جهانی به فروش می‌رسد که در مقایسه با گذشته، طراحی تهاجمی‌تر و اسپرت‌تری دارد. تویوتا کمری پس از کرولا، محبوب‌ترین سدان این شرکت ژاپنی محسوب می‌شود که در کشورهای مختلف شامل ژاپن، چین، هند، مالزی، روسیه، تایوان، تایلند و ایالات متحده آمریکا به تولید می‌رسد.

فولکس واگن لاویدا

میزان فروش:143,686 دستگاه

این خودرو مخصوص بازار چین بوده و اولین خودرویی محسوب می‌شود که شاخه چینی فولکس واگن طراحی کرده است. این خودروی سدان به موفقیت بزرگی در بازار این کشور دست پیدا کرده به گونه ای که در لیست پرفروش‌ترین خودروهای 5 ماهه اولیه 2019 حضور دارد. بر اساس آمار منتشر شده، فولکس واگن سال گذشته میلادی موفق به فروش 473,564 دستگاه از این خودرو در بازار چین شده است. این خودرو در سال گذشته میلادی به عنوان هفدهمین خودروی پرفروش بازار شناخته شد؛ با این حال در سال جاری میلادی و تا به امروز، به عنوان دهمین خودروی پرفروش در بازار جهانی شناخته می‌شود که یک موفقیت بزرگ برای سازنده آن است.  26 تیر 1398
2 نظر
5.00
  7 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری