جی پلاس

تست همراه اول

سرویس خبر
25 تیر 1398 ساعت 09:50
0 نظر

 

هوآوی برای تامین هر یک از قطعات مورد نیاز خود دو منبع دارد

مدیر امور جهانی شرکت هوآوی اخیرا در مصاحبه‌ای اعلام کرده که این شرکت از حدود 10 سال پیش با اتخاذ نوعی استراتژی خاص تصمیم گرفت برای تامین تمام قطعات موردنیاز خود دو منبع پیدا کند.

دولت آمریکا چند ماه پیش نام هوآوی را در فهرست موجودیت وزارت بازرگانی این کشور قرار داد تا شرکت‌های آمریکایی برای همکاری با این شرکت نیاز به کسب مجوز از دولت داشته باشند. با توجه به این که هوآوی بسیاری از قطعات تلفن‌های هوشمند و تجهیزات شبکه خود را از آمریکا تامین می‌کند، این اتفاق ضربه بزرگی به کسب و کار این غول بزرگ چینی وارد کرد. اما به گفته مدیر امور جهانی هوآوی، ویکتور ژَنگ، اوضاع آن قدرها که به نظر می‌رسیده برای این شرکت وخیم نبوده، چون آن‌ها بر استراتژی خاصی به نام استراتژی «مدیریت پایدار کسب و کار» اتکا داشته‌اند.

ویکتور در مصاحبه‌ای در شهر لندن اعلام کرد که هوآوی از حدود ۱۰ سال پیش تصمیم گرفت برای تامین قطعات مورد نیاز خود دو منبع پیدا کند. این استراتژی در کنار ذخیره‌سازی قطعات در انبار شرکت به آن‌ها کمک کرده تا بتوانند در طول ماه‌های گذشته پایداری امور خود را حفظ کنند. با این حال، برخی چیزها مثل خدمات موبایل گوگل برای اندروید حداقل تاکنون جایگزینی نداشته است.

او گفت در دنیایی که به سوی جهانی شدن پیش می‌رود، خودکفایی به صورت ۱۰۰ درصدی ممکن نیست. بنابراین ضروری است که با بخش‌های مختلف زنجیره تامین مراوده داشته باشیم تا بتوانیم قطعات مورد نیاز خود را تامین کنیم. او اظهار داشت که هوآوی حالا سالانه حدود ۱۰ درصد از درآمد خود را صرف سرمایه‌گذاری می‌کند. بیش از ۸۰ هزار نفر در بخش تحقیق و توسعه این شرکت مشغول کارند و این مقدار ۴۵ درصد از نیروی انسانی هوآوی را تشکیل می‌دهد.

ژنگ در خصوص بازار بریتانیا گفت آن‌ها بیش از ۱۲۶ میلیون دلار در این کشور سرمایه‌گذاری کرده‌اند و بالغ بر ۳۰۰ مهندس را برای کار در حوزه‌های هوش مصنوعی و 5G به استخدام خود درآورده‌اند. این تعداد قرار است در سال ۲۰۱۹ به ۴۰۰ نفر برسد.

این کمپانی در حال حاضر بیش از ۲۵۰۰ پتنت در حوزه 5G دارد و مجموعا چیزی حدود ۴ میلیارد دلار در این بازار سرمایه‌گذاری کرده است.  25 تیر 1398
0 نظر
5.00
  4 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری