سرویس خبر
23 تیر 1398 ساعت 22:17
0 نظر

 

بی‌ام‌و iX3 به صورت محور عقب وارد بازار می‌شود

شایعه‌ای جدید در رابطه با خودروی شاسی بلند تمام الکتریکی بی‌ام‌و iX3 به اینترنت راه پیدا کرده که خبر از عرضه آن به صورت محور عقب در بازار ایالات متحده آمریکا می‌دهد.

بی‌ام‌و در رابطه با خودروهای برقی خود چندان راز نگهدار نیست و اطلاعات مربوط به آن‌ها را بعضا منتشر می‌کند. در گذشته این سازنده آلمانی، تصاویر جاسوسی رسمی بی‌ام‌و iX3 را در اختیار رسانه‌ها قرار داده بود. این خودروی مفهومی در سال 2018 معرفی شد؛ با این حال نمونه تولیدی آن سال آینده میلادی وارد بازار می‌شود. علاوه بر این محصول، شاهد عرضه خودروهای i4 و همچنین iNext نیز خواهیم بود.

در حال حاضر اطلاعات زیادی در رابطه با بی‌ام‌و iX3 در اختیار رسانه‌‌ها قرار نگرفته است. این خودرو از جلو پنجره معروف سازنده خود بهره می‌برد و همچنین دارای نسل پنجم فناوری eDrive بی‌ام‌و است. برد این خودروی تمام الکتریکی به 400 کیلومتر می‌رسد و خریدار می‌تواند از ایستگاه‌های شارژ 150 کیلوواتی استفاده کند. به تازگی BMWBlog اطلاعات جدیدی را از این کراس‌اوور منتشر کرده است. بر اساس اطلاعات جدید، بی‌ام‌و iX3 بر پایه پلتفرم G08 توسعه پیدا کرده است. از این پلتفرم برای تولید بی‌ام‌و X3 استفاده شده است. به نظر می‌رسد این خودرو به صورت محور عقب در بازار ایالات متحده آمریکا عرضه می‌شود.

وب‌سایت BMWBlog به این موضوع اشاره کرده که کراس‌اوور برقی بی‌ام‌و با مدل sDrive75 از راه می‌رسد که به نظر می‌رسد عدد 75 آن مربوط به استفاده از باتری 75 کیلوواتی در آن باشد. علاوه بر انتقال قدرت موتور به چرخ‌های عقب، گفته می‌شود بی‌ام‌و برای این خودرو ویژگی خودران را در نظر می‌گیرد که البته هنوز سطح آن مشخص نشده است. یکی دیگر از گمانه‌زنی‌های صورت گرفته به قدرت تولیدی موتورهای بی‌ام‌و iX3 اشاره می‌کند. انتظار می‌رود این خودرو قدرتی برابر با 300 اسب بخار را در اختیار راننده قرار دهد.

ایستگاه‌های شارژ 150 کیلوواتی می‌توانند شارژ باتری بی‌ام‌و iX3 را در مدت زمان 30 دقیقه، از صفر به 100 درصد برساند. این موضوع می‌تواند برای خریداران یک خبر خوشحال کننده باشد. این کراس‌اوور تمام الکتریکی در کشور چین به تولید می‌رسد و از این کشور به سایر نقاط جهان شامل ایالات متحده آمریکا صادر می‌شود. اگر شایعات صحت داشته باشند، بی‌ام‌و روند تولید خودروهای برقی خود را افزایش می‌دهد؛ با این حال از اصلی‌ترین رقیبش در بازار ایالات متحده آمریکا یعنی تسلا، نمی‌تواند در آینده نزدیک پیشی بگیرد.  23 تیر 1398
0 نظر
0.00
  0 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری