تست همراه اول

سرویس خبر
21 تیر 1398 ساعت 10:58
2 نظر

رپورتاژ آگهی

رد موستانگ آمریکایی را در دیوار پیدا کنید

اگر شما صاحب یک خودروی عتیقه باشید یا دلتان پیش خودروهای کلاسیک بزرگ گیر کرده باشد با فورد موستانگ، یکی از ارزشمندترین و کمیاب‌ترین خودروهای کلاسیک آشنا هستید.

اگر شما صاحب یک خودروی عتیقه باشید یا دلتان پیش خودروهای کلاسیک بزرگ گیر کرده باشد با فورد موستانگ، یکی از ارزشمندترین و کمیاب‌ترین خودروهای کلاسیک آشنا هستید. خودرویی که مثل یک طوفان صنعت خودروسازی دنیا را تحت تاثیر خود تغییر داد. فورد روز به روز آنقدر قدرت گرفت که حتی با وجود رابطه نداشتن ایران و آمریکا در 40 سال گذشته، باز هم نشانه‌های آن را می‌توان در سایت خرید و فروش دیوار پیدا کرد.

هنگام نوشتن این گزارش در دیوار شهر اهواز چند موستانگ وارداتی آگهی شده است. یکی از آنها مدل 2013 مشکی اسپرتی بوده که چهره بسیار زیبایی دارد. در یک هفته گذشته حدود 10 موستانگ مشابه این خودرو با مدل‌های بین 2013 تا 2015 آگهی شده‌است. فورد موستانگ 2015  در 4.7 ثانیه به 100 کیلومتر سرعت می‌رسد و برای این مسیر به 7.6 لیتر بنزین نیاز دارد. روی آن یک سیستم صوتی 12 بانده نصب شده که حس خوبی حتی در سرعت‌های بالا به سرنشینان می‌دهد. موستانگ یک خودرو با دو در بوده و فضای طراحی شده برای صندلی‌های عقب آنقدر جا دار نیست. همچنین سقف جمع‌شونده آن به اندازه‌ای که پشت یک چراغ قرمز صبر کنید باز و بسته می‌شود.

موستانگ از ابتدا با مدل‌های کوپه، هاچبک، فست بک و کانورتیبل وارد بازار شد. سال 1966 پرفروش‌ترین خودروی کانورتیبل بازار به این کمپانی تعلق داشت. این خودرو در آن زمان با فروش بیش از 72 هزار دستگاه توانست رکورد ایمپالا شورلت را بزند. ولی موستانگ کانورتیبل دهه 1970 از همه مدل‌های قبل زیباتر بود. شیشه عقب آن به سمت سقف متمایل می‌شد و حالت فست بک می‌گرفت. فورد از سال 1973 تا یک دهه بعد دیگر خودروی کانورتیبلی تولید نکرد.

اگرچه ممکن است پیدا کردن فورد موستانگ کانورتیبل کلاسیک کار سختی باشد اما در مناطق گذر موقت می‌توان نمونه‌هایی از مدل‌های جدید آن را وارد مرزهای کشور کرد و در همان محدوده از رانندگی با آن لذت برد. همه مشتریان موستانگ افرادی خاطره‌باز نیستند و برخی هم این خودرو را به خاطر امکانات و توانایی‌های خاصش دوست دارند. برای مثال فورد 2003 به نام موستانگ svt  با 390 اسب بخار قدرت به نابودگر یا ترمیناتور شهرت دارد.

صدای یک موستانگ برای برخی می‌تواند دلیل قانع‌کننده‌ای برای پرداخت پولی کلان باشد. در سال گذشته این خوکمپانیدرو از مدل 2018 با جعبه دنده 10 سرعته اتوماتیک آن رونمایی کرد. فورد موستانگ 2018 در طراحی و ساخت همه هنرش را تمام کرده تا ارتفاع آن را کم کند و به آیرودینامیک خودرو بیفزاید. این کارخانه برای محصول سال گذشته خود 435 اسب بخار پیشبینی کرده بود که از یک موتور پنج لیتری هشت سیلندر تولید می‌شد.

مدل امسال فورد حتی دو هزار دلار گران‌تر از قبل شده است. این افزایش قیمت با توجه به اضافه شدن برخی از امکانات، سیستم صوتی، ارتقای ترمزها و سیستم اگزوز خیلی هم عجیب نیست. در فورد موستانگ اکوبوست 2019 سامانه‌های جدیدی مثل تشخیص عابر پیاده، کروز کنترل، رادار بین خطوط و ترمز خودکار هم کار گذاشته‌اند. همچنین یکی دیگر از خلاقیت‌های امسال کارخانه فورد تولید تعداد محدودی موستانگ بولیت با امکانات و توانایی‌های اعجاب‌آور بوده تا یاد و خاطره آن فیلم را زنده نگه دارند.

با اینکه هیچ راهی برای رسیدن این ترمیناتورهای رویایی به ایران نیست اما مدل‌های قدیمی این خودرو را می‌توان با جست‌وجویی خستگی‌‌ناپذیر حداقل در طول یک ماه در سایت دیوار پیدا کرد.

منبع : ویرلن  21 تیر 1398
2 نظر
5.00
  1 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری