تست همراه اول

سرویس خبر
21 تیر 1398 ساعت 17:03
0 نظر

 

تویوتا سوپرا به موتور بی‌ام‌و M3 مجهز می‌شود؟

نسل جدید تویوتا سوپرا و بی‌ام‌و Z4 با همکاری مشترک این شرکت‌ها توسعه یافته‌اند. این احتمال وجود دارد که تویوتا در خودروی اسپرت خود از موتور S58 بی‌ام‌و استفاده کند.

مدارک زیادی مبنی بر اینکه تویوتا قدرت تولیدی موتور نسل جدید سوپرا را کمتر از واقعیت اعلام کرده باشد، وجود دارد. در حالی که معرفی نسخه قدرتمندتر این خودروی ژاپنی کمی دور از ذهن است، به هیچ عنوان نمی‌توان آن را یک کار غیرممکن دانست. به تازگی مدیر بخش M بی‌ام‌و، Markus Flasch در مصاحبه با وب‌سایت Autocar به این موضوع اشاره کرده که احتمال استفاده از موتور S58 این شرکت در محصولات تویوتا وجود دارد.

موتور S58 این شرکت آلمانی، یک موتور 6 سیلندر خطی بوده که از توربوشارژر دوقلو بهره می‌برد. این موتور می‌تواند حداکثر 503 اسب بخار (375 کیلووات) قدرت تولید کند. این موتور می‌تواند در نسخه ویژه و قدرتمندتر تویوتا سوپرا مورد استفاده قرار بگیرد. آقای Flasch در مصاحبه خود به این موضوع اشاره کرد که تویوتا تاکنون نسبت به استفاده از این موتور در محصولات خود تمایلی نشان نداده است و همچنین بی‌ام‌و پیشنهادی را تقدیم این برند ژاپنی نکرده است. در نهایت مدیر بخش M بی‌ام‌و به این موضوع اشاره کرده که هیچ چیز غیرممکن نیست.

موتور S58 بی‌ام‌و در دو نسخه توسعه یافته است. نمونه استاندارد این موتور 6 سیلندر خطی قادر به تولید 473 اسب بخار قدرت بوده و نسخه قدرتمندتر آن قادر به تولید 503 اسب بخار قدرت است. این موتور قدرت نسل آینده بی‌ام‌و M3 را تامین می‌کند. در صورتی که تویوتا از این موتور در نسل جدید سوپرا استفاده کند، با یک خودروی اسپرت تمام عیار روبه‌رو خواهیم شد. بی‌ام‌و علاقه‌ای به اشتراک موتورهای سری M خود با شرکت‌های دیگر ندارد.

آقای Flasch در مصاحبه خود به این موضوع اشاره کرده که اشتراک موتور سری M بی‌ام‌و با شرکت تویوتا، یک تصمیم سخت بوده و باید تمام اعضای تیم آن را قبول کنند. آخرین موتور سری M بی‌ام‌و که در یک خودرو با برند دیگر مورد استفاده قرار گرفته، موتور 12 سیلندر بی‌ام‌و S70 است. این موتور قدرت خودروی افسانه‌ای مک‌لارن F1 را تامین می‌کند.

در حال حاضر نسل جدید تویوتا سوپرا به موتور 6 سیلندر خطی 3.0 لیتری بی‌ام‌و B58 مجهز شده است. بر اساس اعلام تویوتا، این موتور در سوپرا جدید می‌تواند 335 اسب بخار قدرت و 495 نیوتن متر گشتاور در اختیار راننده قرار دهد. با وجود این ادعا، تست داینو نظر دیگری دارد. به نظر می‌رسد این موتور قادر به تولید 400 اسب بخار قدرت و 678 نیوتن متر گشتاور است که تفاوت زیادی با آمار رسمی دارد. در حالی که استفاده از موتور 500 اسب بخاری در نسل جدید تویوتا سوپرا کمی دور از ذهن است ولی همچنان می‌توان به وقوع چنین موضوعی امیدوار بود.  21 تیر 1398
0 نظر
5.00
  2 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری