تست همراه اول

سرویس خبر
21 تیر 1398 ساعت 16:03
1 نظر

 

سریع‌ترین کراس‌اوورها و خودروهای شاسی بلند 2019 کدامند؟

خودروهای کراس‌اوور و شاسی بلند در سال‌های اخیر به محبوبیت بالایی دست پیدا کرده‌اند. در این مطلب به معرفی سریع‌ترین آن‌ها در سال 2019 می‌پردازیم.

بسیاری از مردم کراس‌اوورها را به علت قدرت تولیدی موتور خریداری نمی‌کنند؛ با این حال برخی به سرعت بالای خودروی شاسی بلند لوکس و گران‌قیمت خود علاقه دارند. در سال‌های اخیر شاهد پیشرفت زیادی در خودروهای کراس‌اوور و شاسی بلند در بازار بودیم به گونه‌ای که این محصولات هم‌اکنون قادر به رقابت با سریع‌ترین خودروهای موجود در بازار هستند. در ادامه شما را با سریع‌ترین کراس‌اوورها و خودروهای شاسی بلند 2019 آشنا می‌کنیم. با ما همراه باشید.

رولزرویس کولینان: 563 اسب بخار

یک خودروی لوکس به یک موتور قدرتمند نیاز دارد تا بتواند سرعت بالا و همچنین عملکردی نرم را برای خریدار به همراه داشته باشد. رولز رویس کولینان طرفداران و مخالفان سرسختی دارد؛ با این حال دارای یک موتور بسیار قدرتمند است. این خودروی لوکس انگلیسی به یک موتور 6.7 لیتری با توربوشارژر دوقلو مجهز شده است. قدرت تولیدی این موتور به 563 اسب بخار می‌رسد و حداکثر گشتاور تولیدی آن برابر با 850 نیوتن متر است. این موتور باعث می‌شود سرعت رولز رویس کولینان در مدت زمان 4.8 ثانیه از صفر به 96 کیلومتر بر ساعت برسد.

بی‌ام‌و X6 M: 567 اسب بخار

بی‌ام‌و X6 M نمونه‌ای از بی‌ام‌و X5 M محسوب می‌شود که به علت عدم عرضه بی‌ام‌و X5 M مدل 2019 به بازار، در این لیست به چشم می‌خورد. این خودروی آلمانی دارای یک موتور 8 سیلندر بوده که حجمی برابر با 4.4 لیتر دارد و از توربوشارژر دوقلو بهره می‌برد. شتاب این خودرو برابر با 3.8 ثانیه است. انتظار می‌رود نسل جدید این خودرو عملکرد بهتری داشته باشد و در لیست بعدی، جایگاه بهتری را برای خود مهیا کند.

رنجرور اسپرت SVR: 575 اسب بخار

رنجرور در گذشته خودروی قدرتمندی را وارد بازار نکرده بود؛ با این حال بخش ویژه جگوار لندرور تصمیم گرفت خودروی رنجرور اسپرت را روانه بازار کند. رنجرور اسپرت SVR به یک موتور 5.0 لیتری 8 سیلندر مجهز شده که از سوپرشارژر بهره می‌برد. این موتور قادر به تولید 575 اسب بخار قدرت بوده که باعث می‌شود سرعت این خودروی انگلیسی در مدت زمان 4.3 ثانیه از صفر به 96 کیلومتر بر ساعت برسد.

مرسدس - ای‌ام‌جی GLS63: 577 اسب بخار

ای‌ام‌جی و حداقل یکی از محصولات آن باید در این لیست حضور داشته باشند، که البته شاهد حضور سه خودروی این برند در لیست هستیم. یکی از خودروهای موجود در این لیست، مرسدس - ای‌ام‌جی GLS63 است. این خودروی غول پیکر از یک موتور 8 سیلندر 4.0 لیتری با توربوشارژر دوقلو بهره می‌برد که قدرتی برابر با 577 اسب بخار و گشتاوری برابر با 760 نیوتن متر تولید می‌کند. سرعت این خودروی شاسی بلند آلمانی در مدت زمان 4.5 ثانیه از صفر به 96 کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

مرسدس - ای‌ام‌جی GLE63 S: 577 اسب بخار

به سراغ دومین خودروی AMG حاضر در این لیست می‌رویم. مرسدس - ای‌ام‌جی GLE63 S به موتور مورد استفاده در برادر بزرگتر خود، GLS63 مجهز شده است. این موتور 8 سیلندر قدرتی برابر با 577 اسب بخار تولید می‌کند که شتابی برابر با 4.1 ثانیه را برای مرسدس - ای‌ام‌جی GLE63 S به همراه دارد. انتظار می‌رود مدل 2020 این خودرو به یک موتور قدرتمندتر با عملکرد بهتر مجهز شود.

مرسدس - ای‌ام‌جی G63: 577 اسب بخار

سومین خودروی AMG این لیست نیز به یک موتور 8 سیلندر 4.0 لیتری با توربوشارژر دوقلو مجهز شده است. گشتاور این موتور در خودروی مرسدس - ای‌ام‌جی G63 به 850 نیوتن متر می‌رسد. سازنده این خودروی لوکس و جذاب ادعا کرده سرعت آن در مدت زمان 3.9 ثانیه از صفر به 96 کیلومتر بر ساعت می‌رسد که برای چنین محصولی، بی‌نظیر است.

مازراتی لوانته Trofeo: 582 اسب بخار

در حالی که فراری هنوز از اولین خودروی شاسی بلند خود رونمایی نکرده، رقیب هموطن آن دارای یک خودروی شاسی بلند قدرتمند و جذاب در بازار است. مازراتی لوانته استاندارد به یک موتور 6 سیلندر با توربوشارژر دوقلو است؛ با این حال نمونه ویژه آن از یک موتور قدرتمندتر بهره می‌برد. مازراتی لوانته Trofeo دارای یک موتور 8 سیلندر 4.0 لیتری با توربوشارژر دوقلو بوده که قدرتی برابر با 582 اسب بخار و گشتاوری برابر با 730 نیوتن متر را در اختیار راننده قرار می‌دهد.

بنتلی بنتایگا اسپید: 626 اسب بخار

شرکت بنتلی مانند رولز رویس به یک خودروی خاص و قدرتمند نیاز داشت. این شرکت انگلیسی مدتی پس از معرفی نسخه استاندارد بنتایگا، تصمیم به رونمایی از نسخه قدرتمندتر و سریع‌تر آن گرفت. بنتلی بنتایگا اسپید به یک موتور 12 سیلندر 6.0 لیتری با توربوشارژر دوقلو مجهز شده است. این موتور قدرتی برابر با 626 اسب بخار و گشتاوری برابر با 900 نیوتن متر را در اختیار راننده قرار می‌دهد. این خودرو در مقایسه با نسخه استاندارد، 26 اسب بخار قدرت بیشتری دارد و همچنین حداکثر سرعت آن با افزایش 4.8 کیلومتر بر ساعت، به 305 کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

لامبورگینی اوروس: 641 اسب بخار

لامبورگینی اوروس یکی از قدرتمندترین و جذاب‌ترین خودروهای شاسی بلند بازار محسوب می‌شود. در حالی که سازنده ایتالیایی آن در ابتدا به شتاب 2.9 ثانیه‌ای آن اشاره کرده بود، شتاب 3.2 ثانیه‌ای آن نیز در دنیای واقعی بی‌نظیر است. لامبورگینی اوروس به یک موتور 8 سیلندر با توربوشارژر دوقلو مجهز شده که قدرتی برابر با 641 اسب بخار و گشتاوری برابر با 850 نیوتن متر تولید می‌کند. شاید شتاب این خودرو فوق‌العاده باشد؛ با این حال دارای یک رقیب با موتور قدرتمندتر است.

جیپ گرند چروکی Trackhawk: 707 اسب بخار

در حال حاضر بسیاری از ما منتظر استفاده از موتور 8 سیلندر Hemi با حجم 6.2 لیتر در خودروی کرایسلر پاسیفیکا هستیم؛ با این حال هم اکنون جیپ گرند چروکی Trackhawk گل سرسبد محصولات FCA محسوب می‌شود. موتور این خودرو قادر به تولید 707 اسب بخار قدرت است.  21 تیر 1398
1 نظر
5.00
  2 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری