تست همراه اول

سرویس خبر
21 تیر 1398 ساعت 14:01
1 نظر

 

احتمال معرفی سیستم عامل هوآوی HongMeng در تاریخ 18 مرداد

هوآوی قصد دارد 18 مرداد رویداد جهانی کنفرانس توسعه دهندگان خود را به مدت سه روز برگزار کند و پپیش بینی می‌شود که در خلال برگزاری این کنفرانس سرانجام سیستم عامل اختصاصی خود را هم معرفی کند. این سیستم عامل HongMeng OS نام دارد و احتمالا روی همه دستگاه‌های دیجیتالی از گوشی همراه تا اتومبیل‌ها نصب می‌شود.

کمپانی هوآوی قصد دارد بزرگترین رویداد جهانی توسعه دهندگان خود را 9 اوت (18 مرداد) در چین برگزار کند و به نظر می‌رسد که قرار است از این پلتفرم همچنین برای رونمایی از سیستم عامل تازه خود به نام HongMeng OS هم استفاده کند. این خبر ابتدا توسط ifeng.con چینی منتشر شد که ظاهرا در این باره اطمینان کامل دارد.

ریچارد یو، مدیر ارشد مصرف کنندگان هوآوی، قبلا در ماه مه اشاره کرده بود که سیستم عامل تازه و اختصاصی این سازنده تا پاییز معرفی می‌شود و به همین خاطر انتشار خبر احتمال رونمایی از HongMeng OS در ماه اوت منطقی به نظر می‌رسد. کنفرانس جهانی توسعه دهندگان، رویداد بسیار مهمی برای هوآوی به شمار می‌رود؛ مخصوصا امسال که انتظار می‌رود بیش از 1500 همکار و 5000 توسعه دهنده جهانی این سازنده در رویداد  شرکت کنند اهمیت آن بیش از پیش نمود پیدا می‌کند. همه سیستم عامل‌ها به محیط پایداری از اپلیکیشن‌های متعدد و مختلف نیاز دارند تا بتوانند در نهایت به موفقیت برسند. به همین خاطر هیچ پلتفرمی بهتر از کنفرانس مخصوص توسعه دهندگان وجود ندارد تا هوآوی بتواند درباره HongMeng OS خود در آن سخنرانی کند.


 

سیستم عامل تازه و انحصاری هوآوی تنها برای گوشی‌های هوشمند توسعه نیافته است. براساس ادعا ریچارد یو، HongMeng OS روی گوشی‌، کامپیوتر، تبلت، تلویزیون، اتومبیل و سایر گجت‌های هوشمند هم نصب می‌شود و با همه اپلیکیشن‌های اندرویدی و مبتنی بر وب هم سازگار است. او علاوه بر این موارد اضافه کرد که اگر اپلیکیشن اندروید کامپایل مجدد شود، عملکرد اجرای آن تا بیش از 60 درصد بهبود پیدا می‌کند.

این نظرات می‌تواند پیش بینی‌ها را درباره سیستم عامل اختصاصی هوآوی HongMeng OS بیش از پیش شفاف سازی کند. این سیستم عامل تازه احتمالا یک نسخه دستکاری شده از سیستم عامل اندروید است که از اپلیکیشن‌ها و خدمات اندرویدی هم پشتیبانی می‌کند. در کنار این موارد، انتظار می‌رود HongMeng OS برخلاف اندروید امروزی که تنها روی گوشی‌های همراه و تبلت‌ها نصب می‌شود، بتواند سایر گجت‌های پوشیدنی و تلویزیون‌ها را هم پوشش دهد.

ممکن است در روزهای آینده شاهد انتشار خبرهای بیشتری درباره HongMeng OS باشیم. کنفرانس توسعه دهندگان هوآوی (HDC) از 9 تا 11 اوت برگزار خواهد شد.  21 تیر 1398
1 نظر
5.00
  2 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری