تست همراه اول

سرویس خبر
15 تیر 1398 ساعت 11:26
0 نظر

 

آئودی R8 LMS GT2 معرفی شد؛ یک خودروی مسابقه‌ای بی‌نظیر!

آئودی R8 LMS GT2 از راه رسید. این خودروی مسابقه‌ای به یک موتور 10 سیلندر 630 اسب بخاری مجهز شده است.

آئودی اسپرت در گذشته نه چندان دور وعده داده بود که محصول جدیدی را بر پایه خودروی پرچمدار خود، آئودی R8 معرفی می‌کند. حال این شرکت آلمانی از خودروی آئودی R8 LMS GT2 رونمایی کرده است. این خودرو به خانواده محصولاتی مانند آئودی R8 LMS GT3 و R8 LMS GT4 اضافه می‌شود. این خودرو بر اساس نمونه فیس لیفت مدل جاده‌ای این خودرو توسعه یافته؛ با این حال دارای طراحی تهاجمی برای بدنه است واز  بال بزرگی در بخش پشتی بهره می‌برد.

این خودرو سال آینده در مسابقات کلاس GT حضور خواهد داشت. این خودرو به قدرتمندترین نمونه موتور تنفس طبیعی 5.2 لیتری سازنده خود مجهز شده است. در حالی که موتور مورد استفاده در نمونه جاده‌ای آئودی R8 V10 پرفورمنس قادر به تولید 612 اسب بخار قدرت است، قدرت تولیدی آن در آئودی R8 LMS GT2 به 630 اسب بخار رسیده است. این خودرو نه تنها در مقایسه با نمونه جاده‌ای خود قدرت بیشتری دارد، بلکه در مقایسه با آن وزن بسیار کمتری نیز دارد.

آئودی برای کاهش وزن این خودروی مسابقه‌ای، بسیاری از تجهیزات کابین را حذف کرده و در بدنه آن نیز از فیبر کربن استفاده کرده است. این موضوع باعث شده وزن خشک آئودی R8 LMS GT2 به 1350 کیلوگرم برسد که 100 کیلوگرم از مدل GT4 این خودرو سبک‌تر است. افزایش قدرت موتور و همچنین کاهش وزن باعث شده نسبت وزن به قدرت این خودروی آلمانی به 2.1 کیلوگرم به ازای هر اسب بخار قدرت برسد.

بر اساس اعلام آئودی اسپرت، ابعاد شاسی این خودرو بیش از مدل کوپه، به آئودی R8 اسپایدر شباهت دارد. اندازه درب‌های این خودرو با مدل اسپایدر یکسان است؛ با این حال سقف آن از مدل کوپه قرض گرفته شده است. بهبودهای زیادی در بدنه این خودرو اعمال شده تا عملکرد آیرودینامیکی آن بهبود پیدا کند. از این تغییرات می‌توان به استفاده از CFRP در بخش زیرین آئودی R8 LMS GT2، بازطراحی اسپلیتر جلو و دیفیوزر متفاوت نسبت به مدل GT4 اشاره کرد.

آئودی اسپرت اعلام کرده هم اکنون سفارشات برای این خودرو را می‌پذیرد و تا قبل از پایان سال جاری میلادی آن را در اختیار خریداران قرار می‌دهد. قیمت این خودرو 338 هزار یورو (معادل 380 هزار دلار) بوده که البته باید به این مبلغ، مالیات را نیز اضافه کنید.  15 تیر 1398
0 نظر
5.00
  3 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری