تست همراه اول

سرویس خبر
12 تیر 1398 ساعت 10:36
2 نظر

 

هوآوی مطمئن نیست که در آینده از اندروید استفاده کند

با وجود آن که دولت ترامپ چند روز پیش اعلام کرد که بخشی از تحریم‌های هوآوی برداشته می‌شود، اما مسئولان این شرکت مطمئن نیستند که در آینده بخواهند از اندروید گوگل استفاده کنند.

علی‌رغم آن که دونالد ترامپ چند روز پیش بخشی از تحریم‌های دولت آمریکا علیه هوآوی را لغو کرد تا این شرکت بتواند با شرکت‌های آمریکایی تعامل و همکاری داشته باشد، اما هوآوی ظاهرا هنوز نمی‌داند که در آینده می‌خواهد در دستگاه‌های خود از سیستم عامل اندروید گوگل استفاده کند یا نه.

به گزارش رویترز، یکی از مدیران هوآوی در خصوص این مسئله گفت آن‌ها منتظر اظهار نظر رسمی وزارت بازرگانی آمریکا خواهند بود. این وزارت‌خانه مسئول اصلی اعمال تحریم‌های دولت آمریکاست.

پس از اعلام خبر امضا شدن تحریم هوآوی، گوگل برای مدت کوتاهی این شرکت را از دریافت آپدیت‌های سیستم عامل خود محروم کرد، اما به موجب معافیت ۹۰ روزه هوآوی، این همکاری خیلی زود دوباره از سر گرفته شد.

دولت آمریکا مدعی است که به دلیل رابطه نزدیک هوآوی با دولت چین احتمال جاسوسی بر شرکت‌ها و کشورهای مشتری این کمپانی وجود دارد. با این حال، خود هوآوی این ادعاها را رد کرده است.

اکنون با انتشار اخبار جدید، هوآوی در بیانیه‌ای اعلام کرده که از تازه‌ترین تصمیم ترامپ آگاه است اما فعلا نظری در این رابطه اعلام نمی‌کند. لری کودلو، عضو شورای اقتصادی ملی آمریکا، روز یکشنبه گفت این شرکت هنوز «عفو عمومی» دریافت نکرده و در حال حاضر شرکت‌های آمریکایی صرفا می‌توانند محصولات خود را به این کمپانی بفروشند.

گزارشات حاکی از آن است که هوآوی آماده است تا در صورت عدم وجود شرایط لازم برای همکاری با گوگل از نرم‌افزار داخلی خود موسوم به Hongmeng استفاده کند. آن‌ها حتی از توسعه‌دهندگان گوگل پلی هم درخواست کرده‌اند تا اپلیکیشن‌هایشان را در فروشگاه AppGallery این شرکت منتشر کنند.  12 تیر 1398
2 نظر
4.20
  5 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری