تست همراه اول

سرویس خبر
11 تیر 1398 ساعت 20:05
1 نظر

 

مدیر عامل سامسونگ اعتراف کرد که گلکسی فولد را زود به بازار فرستاده است

دی‌جی کو، مدیر عامل سامسونگ، اخیرا در مصاحبه‌ای اعتراف کرده که عجله او برای عرضه سریع گلکسی فولد باعث بروز مشکل در این دستگاه شده در حالی که گلکسی فولد هنوز آماده عرضه نبوده است.

پس از آن که مشکلات نمایشگر گلکسی فولد باعث شد سامسونگ این دستگاه را درست چند روز قبل از عرضه رسمی از بازار خارج کند، برای بسیاری این سوال پیش آمده بود که چطور چنین شرکتی بزرگی نتوانسته عدم آمادگی گوشی تاشوی خود را پیش‌بینی کند.

به گزارش ایندیپندنت، حالا پس از گذشت چند ماه، دی‌جی کو، مدیر عامل سامسونگ، در مصاحبه‌ای به طور شفاف به دلیل وقوع این اتفاق اذعان کرده است: «[این اتفاق] شرم‌آور بود. من باعث شدم دستگاه قبل از آماده شدن وارد بازار شود.»

آقای کو این سخنان را در جلسه‌ای با چند خبرگزاری اعلام کرده است. او گفت: «اعتراف می‌کنم که چیزی را در رابطه با این گوشی تاشو در نظر نگرفته بودم، اما اکنون در فرآیند ریکاوری قرار داریم. در حال حاضر بیش از ۲ هزار دستگاه از جنبه‌های مختلف در حال آزمایش شدن هستند. ما مشکلات را تعریف کردیم. بعضی از آن‌ها را اصلا در نظر نگرفته بودیم، ولی به کمک بررسی‌کنندگان، حالا مشغول آزمایش انبوه این دستگاه‌ایم.»

کدام گوشی تاشو زودتر به بازار می‌آید؟

سامسونگ هنوز تاریخی برای عرضه گلکسی فولد اعلام نکرده، بنابراین می‌توان حدس زد که مشکلات بیشتری بر سر راه عرضه این دستگاه وجود دارد که هنوز باید برطرف شود. در نتیجه اکنون فرصت مناسبی برای رقیب این تلفن هوشمند یعنی میت ایکس هوآوی ایجاد شده تا این بازار را به تسخیر خود درآورد. با این حال موبایل هوآوی هم پنجره عرضه مبهمی دارد و احتمالا تا ماه سپتامبر روانه بازار نخواهد شد.

هوآوی از حادثه‌ای که برای سامسونگ پیش آمد درس گرفته و نمی‌خواهد در عرضه زودهنگام میت ایکس عجله کند. با این حال والتر جی، مدیر بخش اروپایی این شرکت در گفتگو با TechRadar اعلام کرده که گوشی تاشوی آن‌ها در مراحل پایانی آزمایش قرار دارد.

پیاده‌سازی دقیق و صحیح تلفن‌های تاشو به لحاظ فنی مشکل است. ولی به گفته آقای کو، این رده جدید از محصولات می‌توانند پایان عصر تلفن‌های هوشمند امروزی را رقم بزنند و فرم فاکتور گوشی‌های همراه به کلی متحول کنند.

به نقل از ایندیپندنت، دی‌جی کو گفت: «تلفن‌های تاشو حداقل چند سال دوام خواهند آورد. با این حال احتمالا فرم فاکتوری جدیدی از راه می‌رسد که همراه با 5G و اینترنت چیزها ما را از فکر تلفن‌های هوشمند خارج می‌کند و به سوی دستگاه‌های هوشمند سوق می‌دهد. شاید تلفن‌های هوشمند دچار افول شوند اما دستگاه‌های جدیدی جای آن‌ها را خواهند گرفت.»

کانگ یون-جه، مدیر تیم طراحی سامسونگ الکترونیکس، در گفتگو با این خبرگزاری می‌گوید: «تلفن‌های هوشمند محدودیت‌های خاصی دارند، به همین دلیل ما به سمت طراحی گوشی‌های تاشو رفتیم. اما در عین حال از تمرکز بر دستگاه‌هایی مثل ایرفون‌ها و ساعت‌های هوشمند که می‌توانند تاثیر گسترده‌تری بر بازار داشته باشند غافل نخواهیم ماند. تا حدود پنج سال آینده، مردم دیگر حتی متوجه نخواهند شد که دستگاهی پوشیده‌اند. همه چیز یکپارچه می‌شود.»  11 تیر 1398
1 نظر
3.75
  4 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری