جی پلاس

تست همراه اول

سرویس خبر
9 تیر 1398 ساعت 11:11
2 نظر

 

به دنبال توافق با چین بخشی از تحریم‌های هوآوی برداشته می‌شود

در پی توافق میان چین و آمریکا قرار است بخشی از تحریم‌های هوآوی برداشته شود تا این شرکت بتواند در برخی زمینه‌ها دوباره با کمپانی‌های آمریکایی همکاری داشته باشد.

بر اساس جدیدترین خبرها، به دنبال حصول توافقی مشترک میان دونالد ترامپ و شی جین‌پینگ، رئیس جمهور چین، قرار است بخشی از تحریم‌های آمریکا علیه این این شرکت بزرگ برداشته شود تا آن‌ها بتوانند از تکنولوژی‌های آمریکایی استفاده کنند. در حال حاضر هنوز مشخص نیست که چه چیزی تغییر خواهد کرد، اما احتمالا سخت‌افزارهایی در اختیار هوآوی قرار می‌گیرد که به لحاظ امنیت ملی برای آمریکا مشکل‌ساز نباشد. این تصمیم به ترمیم روابط شرکت‌های بزرگ با این غول بزرگ چینی کمک خواهد کرد اما احتمالا هنوز ممنوعیت‌هایی در زمینه سخت‌افزارهای شبکه وجود خواهد داشت.

البته این اتفاق نام هوآوی را از فهرست سیاه وزارت بازرگانی آمریکا حذف نمی‌کند و هوآوی همچنان به طور کلی برای همکاری با شرکت‌های آمریکایی باید از دولت ترامپ مجوز بگیرد. ترامپ می‌گوید شاید آن‌ها در آینده تصمیم بگیرند که هوآوی را از این فهرست حذف کنند.

این تغییر رویکرد بخشی از یک توافق تجاری بزرگ‌تر است که می‌تواند برای کل حوزه فناوری اتفاق خوبی باشد. آمریکا اعمال تعرفه‌های اضافه بر کالاهای چینی را تا مدت نامعینی به تعویق انداخته و از آن سو چین هم به خرید مقادیر زیادی از کالاهای آمریکایی ادامه می‌دهد. شرایط کنونی هنوز با رسیدن به یک راهکار دائمی فاصله زیادی دارد، ولی می‌تواند فشار وارده بر شرکت‌های فناوری را کاهش دهد.

اگر هوآوی همکاری خود را با شرکت‌های آمریکایی ادامه دهد، آن‌ها به موقع می‌توانند از این بحران پیش‌آمده فرار کنند. در چند وقت اخیر گزارشات متعددی منتشر شده بود که از تعویق تولید برخی از محصولات این شرکت به دلیل عدم دسترسی به نسخه رسمی اندروید و یا برخی از شرکت‌های تراشه‌ساز خبر می‌داد.  9 تیر 1398
2 نظر
4.00
  4 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری