سرویس خبر
22 خرداد 1398 ساعت 09:36
0 نظر

 

آمریکایی‌ها به میزان زیادی مواد پلاستیکی مصرف می‌کنند

شهروندان بر اساس استاندارد تعیین شده برای امریکا ممکن است بیش از 40000 ذره میکرو پلاستیک در سال مصرف نمایند.

آمریکایی‌ها هر ساله بیش از ده‌ها هزار ذرات میکرو پلاستیکی مصرف می‌کنند و این فقط شامل مواد غذایی مورد استفاده عموم می‌شود. میکرو پلاستیک‌ها در هوای تنفسی و آب آشامیدنی ما نیز یافت می‌شوند. به لطف یک پژوهش منتشر شده در مجله علوم محیط زیست و فناوری، دانشمندان ایده بهتری برای میزان پلاستیک مصرفی امریکایی‌ها به دست آورده‌اند.

این مطالعه برآورد می‌کند که مصرف سالانه میکرو پلاستیک‌ها از 39000 تا 52000 ذره تنها از منابع غذایی ما است. هنگامی که شما در معرض میکرو پلاستیک استنشاقی قرار می‌گیرید، این تعداد به 74000 و 121000 خواهد رسید. آمریکایی‌هایی که بطور انحصاری از بطری‌های پلاستیکی آب استفاده می‌کنند، ممکن است سالانه 90000 ذره میکرو پلاستیک مصرف کنند، که این مسئله باید دلیل محکم دیگری برای متوقف کردن خرید بطری‌های آب پلاستیکی باشد. محققان اعتراف می‌کنند که این تخمین‌ها ممکن است زیاده روی نیز به شمار رود. اما بی اعتنایی به این تحقیقات را کم ارزش شمردن آنها نیز تلقی می‌کند.

یک تیم زیست شناسی از دانشگاه ویکتوریا در کانادا این مطالعه را انجام داده است. آنها به میزان میکرو پلاستیک غذاهای معمول مصرف شده در غذاهای دریایی، قندها، نمک، عسل و همچنین الکل، آب شیرین معدنی، آب بطری و هوای شهرها توجه کردند. آنها همچنین خاطر نشان می‌کنند که محتوای میکرو پلاستی مرغ، گوشت گاو، لبنیات، غلات و سبزیجات مصرفی امریکایی‌ها مورد مطالعه قرار نگرفته است. ما هنوز نمی‌دانیم از چه میزان مواد پلاستیکی در بسته بندی مواد غذایی استفاده می‌کنیم.

بر اساس این پژوهش، میکروپلاستیک‌ها در سراسر اکوسیستم زیستی وجود دارند. ما می‌دانیم که اقیانوس‌ها پر از پلاستیک است. ولی محققان هشدار می‌دهند که ممکن است بدن ما نیز با پلاستیک‌ها احاطه شده باشد. در حالی که میکرو پلاستیک وارد شده به بدن ما ممکن است تحت واکنش با سیستم ایمنی بدن یا مواد شیمیایی خارج از بدن ما قرار گرفته و موجب انتقال سموم خطرناک به بدن ما باشد. اما بزرگترین مشکل هنوز پا بر جا است. ما هنوز نمی‌دانیم که میکرو پلاستیک‌ها چگونه بدن انسان را تحت تاثیر قرار می‌دهند.  22 خرداد 1398
0 نظر
0.00
  0 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری