تست همراه اول

سرویس خبر
18 خرداد 1398 ساعت 13:42
6 نظر

 

اینستاگرام، واتس‌اپ و فیسبوک هم از دسترس هوآوی خارج می‌شوند

به دنبال تحریم‌های دولت آمریکا، اکنون فیسبوک هم اعلام کرده که از این پس هیچ یک از گوشی‌های هوآوی نمی‌توانند به صورت پیش‌فرض اپ‌های این شرکت را نصب داشته باشند.

پس از اعمال تحریم‌های دولت آمریکا علیه هوآوی، این شرکت در یک ماه گذشته با اخبار ناخوشایندی روبرو شده است. شرکت‌های آمریکایی مثل اینتل، گوگل یا مایکروسافت از همکاری با این کمپانی منع شده‌اند و این غول بزرگ چینی دیگر نمی‌تواند از فناوری‌های آمریکایی استفاده کند. اکنون در جدیدترین اخبار دنیای تکنولوژی اعلام شده که فیسبوک هم نصب پیش‌فرض اپ‌های خود را بر روی گوشی‌های هوآوی لغو کرده است. بنابراین دستگاه‌هایی که از این به بعد از طرف هوآوی به بازار می‌آیند، نمی‌توانند همراه با اپلیکیشن‌هایی مثل فیسبوک، فیسبوک مسنجر، اینستاگرام و واتس‌اپ عرضه شوند.

البته هوآوی هم قصد عقب نشینی از این نزاع را ندارد و می‌خواهد این تحریم را در دادگاه‌های ایالات متحده به چالش بکشد. از سوی دیگر اعلام شده بود که گوگل هم به نحوی سعی دارد که دولت آمریکا را به لغو این تحریم‌ها مجاب کند.

این شرکت در حال حاضر با تکذیب شایعاتی که مبنی بر توقف فعالیت خطوط تولید تلفن‌های هوشمند خود پخش شده بود اعلام کرده که حداقل برای یک بازه زمانی کوتاه مدت منابع کافی برای ادامه تولیداتش را دارد. علاوه بر این، چندی پیش اعلام شد که این شرکت مشغول آماده شدن برای انتشار سیستم عامل اختصاصی خودش است، چون ظرف چند ماه آینده امکان دسترسی به اندروید گوگل را از دست خواهد داد.

فیسبوک در خصوص اخبار امروز به رویترز گفته که دستگاه‌های فعلی هوآوی همچنان امکان اجرا و دریافت آپدیت اپلیکیشن‌های این شرکت را خواهند داشت. اما از این پس هیچ گوشی جدیدی به صورت پیش‌فرض نمی‌تواند این اپ‌ها را نصب داشته باشد. البته تا پایان بازه زمانی ۹۰ روزه تعویق تحریم‌ها، کاربران می‌توانند این اپلیکیشن‌ها را از گوگل پلی نصب کنند، اما پس از اتمام این دوره امکان دسترسی به گوگل پلی هم از بین خواهد رفت. اکنون باید دید که آیا تا پایان این دوره توافقی میان چین یا هوآوی با مقامات آمریکایی رخ خواهد داد یا خیر.
نظرات کاربران

در حال بارگذاری