تست همراه اول

سرویس خبر
16 خرداد 1398 ساعت 00:22
1 نظر

 

خودروی مفهومی لامبورگینی هوراکان Sterrato از راه رسید

شرکت لامبورگینی از یک خودروی مفهومی رونمایی کرده که تنها در یک نمونه به تولید می‌رسد. این خودرو، لامبورگینی هوراکان Sterrato نام دارد.

اگر به یک خودرو با سیستم چهار چرخ محرک، لاستیک‌های مخصوص و موتور قدرتمند دسترسی داشته باشید، با آن به جاده‌های خاکی می‌روید. لامبورگینی و خودروهای سوپراسپرت تولیدی آن به ندرت دارای ویژگی‌های مخصوص خودروهای آفرود هستند؛ با این حال این موضوع باعث نشده این شرکت ایتالیایی دست از خیال پردازی بردارد. این شرکت امروز از خودروی مفهومی لامبورگینی هوراکان Sterrato رونمایی کرده که البته تنها در یک نمونه به تولید می‌رسد. این خودرو به علت سبک طراحی و ارتفاع زیاد خود، مناسب آفرود است.

لامبورگینی هوراکان Sterrato به موتور مورد استفاده در خودروی هوراکان Evo مجهز شده است. در همین راستا شاهد حضور یک موتور 10 سیلندر 5.2 لیتری تنفس طبیعی در این خودروی مفهومی هستیم که قدرتی برابر با 640 اسب بخار تولید می‌کند. این خودروی جدید مانند Evo از سیستم Lamborghini Dinamica Veicolo Integrata و یا به اختصار LDVI بهره می‌برد که مغز متفکر آن محسوب می‌شود.

سیستم LDVI چندین ویژگی لامبورگینی هوراکان Sterrato را مانند سیستم چهار چرخ محرک و توزیع گشتاور را کنترل می‌کند. این سیستم قادر به پیش بینی حرکت بعدی راننده برای کنترل تنظیمات مختلف است. لامبورگینی سیستم LDVI را در این خودروی مفهومی برای مسیرهای آفرودی تنظیم کرده است که عملکرد محور عقب و سیستم کشش و شتاب را بهبود می‌دهد.

ارتفاع این خودرو در مقایسه با نمونه استاندارد افزایشی 47 میلی‌متری را تجربه کرده است. لامبورگینی هوراکان Sterrato از طراحی تهاجمی بهره می‌برد و عرض آن در بخش جلویی و پشتی افزایشی 30 میلی‌متری را تجربه کرده است. این خودرو از رینگ‌های 20 اینچی بهره می‌برد. در زیر این خودرو از پوشش محافظ استفاده شده تا در مسیرهای صعب العبور قطعات آن دچار مشکل نشود.

در بخش جلویی از آلومینیوم ادغام شده در فریم استفاده شده که توسط صفحات آلومینیومی محافظت می‌شود. برای مراقبت از این خودرو، در اطراف لامبورگینی هوراکان Sterrato شاهد استفاده از آلومینیوم اضافه، محافظ‌ کامپوزیتی اطراف موتور و ورودی‌های هوا و فیبر کربن هستیم.

لامبورگینی برای افزایش کارایی این خودرو در زمینه آفرود، برای آن چراغ‌های LED روی سقف و سپر جلو در نظر گرفته است. لامبورگینی هوراکان Sterrato از کمربند ایمنی چهار نقطه‌ای، پنل‌های آلومینیومی سقف و صندلی‌های اسپرت جدید بهره می‌برد. در حال حاضر تصویری از کابین این خودروی ایتالیایی جذاب از سوی سازنده آن در اختیار رسانه‌ها قرار نگرفته است. لامبورگینی هوراکان Sterrato یک خودروی مفهومی بوده که تنها در یک نمونه به تولید رسیده و شرکت سازنده آن برنامه‌ای برای ورود آن به خط تولید ندارد.

  16 خرداد 1398
1 نظر
5.00
  3 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری