تست همراه اول

سرویس خبر
15 خرداد 1398 ساعت 01:05
0 نظر

 

کراس‌اوور کامپکت جدید کیا با نام سلتوس معرفی می‌شود

کیا سلتوس به عنوان کراس‌اوور کامپکت جدید این کمپانی کره‌ای از راه می‌رسد. در اواخر ماه جاری میلادی از کیا Seltos رونمایی خواهد شد.

از چند ماه پیش از این موضوع اطلاع داشتیم که کیا در حال توسعه یک کراس‌اوور کامپکت جدید است. در هفته‌های گذشته شاهد انتشار چندین تیزر و همچنین تصاویر جاسوسی از این خودرو بودیم. پس از مدت‌ها انتظار، کیا تصمیم گرفته نام رسمی این خودرو را اعلام کند. کیا سلتوس به عنوان کراس‌اوور کامپکت جهانی این برند در اواخر ماه جاری میلادی از راه می‌رسد. کیا با انتشار تصویری از بخش پشتی این خودرو، استفاده از نام Seltos را تایید کرده است.

در صورتی که فکر می‌کنید کیا از یک نام عجیب برای محصول آینده خود استفاده کرده است، باید به شما بگوییم که این خودرو نیز خود عجیب است! کیا در بیانیه رسانه‌ای خود به این موضوع اشاره کرده که این نام با الهام از اسطوره‌های یونایی انتخاب شده است. در حقیقت Celtos فرزند هرکول در افسانه‌های یونایی محسوب می‌شود. در این میان یک سوال به ذهن خطور می‌کند، چرا کیا به‌جای Celtos از Seltos استفاده کرده است؟ حضور حرف S به معنای سرعت و اسپرت بودن است.

کیا اطلاعات بیشتری در رابطه با این خودرو منتشر نکرده؛ با این حال طرح‌های رسمی گذشته اطلاعاتی را در اختیار ما قرار می‌دهد که برای مثال می‌توان به نمایشگر 10.25 اینچی برای سیستم سرگرمی و اطلاعات اشاره کرد. این خودروی شاسی بلند به سیستم کروز کنترل تطبیقی مجهز می‌شود و دارای سیستم‌های امنیتی و کمک راننده زیادی خواهد بود. در بخش ظاهری این خودرو شاهد جلو پنجره ببری معروف این برند کره‌ای هستیم. چراغ‌های کیا سلتوس در مقایسه با دیگر محصولات کیا متفاوت است و از طراحی باریکی بهره می‌برد.

کیا اعلام کرده این خودرو در مقایسه با رقبا متفاوت است. این خودرو مسلما راه سختی را در بازار پیش روی خود می‌بیند چرا که به عنوان یک کراس‌اوور کامپکت باید با محصولات زیادی رقابت کند. هیوندای در گذشته نه چندان دور از کراس‌اوور کامپکت خود با نام Venue رونمایی کرد. انتظار می‌رود تا زمان معرفی این خودرو در اواخر ماه ژوئن، شاهد انتشار تیزرهای بیشتری از آن باشیم.

  15 خرداد 1398
0 نظر
4.00
  3 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری