جی پلاس

تست همراه اول

سرویس خبر
15 خرداد 1398 ساعت 01:05
0 نظر

 

رونمایی از خودروی سدان تمام الکتریکی مرسدس EQE در سال 2022

مرسدس بنز در حال توسعه چندین خودروی تمام برقی است. بر اساس اطلاعات جدید، خودروی سدان تمام الکتریکی مرسدس EQE در سال 2022 از راه می‌رسد.

مرسدس بنز در گذشته نه چندان دور از خودروی تمام الکتریکی EQC رونمایی کرد. خودروهای سری EQ، محصولات تمام الکتریکی این برند این آلمانی را تشکیل می‌دهند. مرسدس بنز در حال توسعه یک خودروی تمام الکتریکی اقتصادی کامپکت با نام EQA است. در سال 2021 شاهد رونمایی از نسخه تمام الکتریکی مرسدس بنز GLB خواهیم بود که در حقیقت یک کراس‌اوور کامپکت است. در کنار این محصولات، مرسدس بنز از خودروی تمام الکتریکی EQS نیز رونمایی می‌کند که بر اساس خودروهای لوکس کلاس S این برند توسعه پیدا خواهد کرد.

به تازگی گزارشی به اینترنت راه پیدا کرده که خبر از توسعه یک خودروی تمام الکتریکی دیگر از سوی مرسدس بنز می‌دهد. بر اساس اطلاعاتی که به تازگی از سوی وب‌سایت Autocar در اختیار رسانه‌ها قرار گرفته، این خودرو مرسدس EQE نام دارد و در اطلاعات منتشر شده از سوی وزارت فناوری و اطلاعات کشور چین حضور پیدا کرده است. این خودروی سدان با کدنام V295 در حال توسعه بوده و ابعادی کوچکتر از خودروهای کلاس E دارد؛ با این حال فضای داخلی آن مشابه با خودروهای کلاس S است.

در این گزارش اطلاعات زیادی در رابطه با خودروی سدان تمام الکتریکی مرسدس EQE وجود دارد. این خودرو در مقایسه با کلاس E استاندارد ارتفاع کمتری دارد و همچنین به صورت انحصاری به سیستم چهار چرخ محرک مجهز می‌شود. یک موتور الکتریکی روی محور جلو قرار می‌گیرد و موتور دیگر قدرت تولیدی خود را به چرخ‌های عقب منتقل می‌کند. احتمال توسعه نسخه اسپرت‌تر این خودرو به صورت محور عقب وجود دارد. این محصول اسپرت احتمالا سال 2022 از راه می‌رسد.

بر اساس اطلاعات منتشر شده، این دو موتور الکتریکی در مجموع قدرتی برابر با 402 اسب بخار و گشتاوری برابر با 765 نیوتن متر را در اختیار راننده قرار می‌دهند. این خودروی جدید مرسدس بنز از فناوری‌های جدیدی برای باتری بهره می‌برد که باعث افزایش برد آن می‌شود. انتظار می‌رود حداکثر برد این خودروی آلمانی برابر با 600 کیلومتر باشد.

این خودرو باید در بازار با تسلا مدل S رقابت کند.نماینده تسلا به فناوری‌های زیادی مجهز شده که برای مثال می‌توان به سیستم چهار چرخ محرک و سیستم تعلیق نرم اشاره کرد. مرسدس بنز به احتمال زیاد در خودروی EQE از سیستم امنیتی ESF استفاده می‌کند. این سیستم به تازگی با خودرویی مفهومی بر اساس GLE، معرفی شده است. این خودروی مفهومی از فناوری نیمه خودران و همچنین چندین سیستم امنیتی بهره می‌برد.

مرسدس بنز EQE مانند خودروی تمام الکتریکی EQS که بر اساس خودروهای کلاس S توسعه پیدا می‌کند، در کارخانه 56 این کمپانی در کشور آلمان به تولید خواهد رسید.

  15 خرداد 1398
0 نظر
5.00
  2 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری