تست همراه اول

سرویس خبر
14 خرداد 1398 ساعت 15:42
0 نظر

 

خودروی مفهومی اشکودا Vision GT از راه رسید

شرکت اشکودا از یک خودروی مفهومی در کشور چین رونمایی کرد. اشکودا Vision GT یک کراس‌اوور جذاب محسوب می‌شود.

در اوایل بهار سال جاری میلادی، شرکت اشکودا خبر از معرفی یک خودروی مفهومی در کشور چین، اشکودا Vision GT داد. این خودرو به تازگی در نمایشگاه خودروی شنزن معرفی شده است. این کراس‌اوور در حقیقت پیش نمایشی از محصول جدید این شرکت برای بازار چین است.

با توجه به استفاده از عبارت GT در نام این محصول، با یک کراس‌اوور کوپه مشابه با Kodiaq GT روبه‌رو هستیم. نمونه تجاری این خودرو با نام Kamiq GT تا پیش از پایان سال جاری میلادی معرفی می‌شود. این محصول که بر اساس خودروی اشکودا Kamiq مخصوص بازار چین توسعه یافته، دارای پلتفرم PQ34 است. با توجه به این موضوع، اشکودا Kamiq GT یک کراس‌اوور کوپه اقتصادی محسوب می‌شود.

بر اساس طراحی Vision GT، انتظار می‌رود طراحی Kamiq GT تفاوت زیادی با نسخه استاندارد آن داشته باشد. این محصول با الهام از خودروهای اروپایی اشکودا مانند Scala و Kamiq طراحی شده است. این موضوع در چراغ‌های جلو و عقب این خودرو به خوبی قابل مشاهده است.

علاوه بر چراغ‌های با طراحی باریک و همچنین شیب سقف، اشکودا Vision GT از ویژگی‌های اسپرتی مانند رینگ‌های دو رنگ، سپر تهاجمی، جلوپنجره بزرگ و همچنین دیفیوزر عقب بهره می‌برد. یکی دیگر از تجهیزات جذاب این خودرو، دستگیره‌های درب پاپ آپ آن است. از آنجایی که با یک خودروی مفهومی روبه‌رو هستیم، بسیاری از ویژگی‌های آن از نمونه تجاری حذف خواهد شد.

در حال حاضر تصویری از کابین این خودرو منتشر نشده است؛ با این حال انتظار می‌رود طراحی این بخش مشابه با نمونه استاندارد اشکودا Kamiq حاضر در بازار چین باشد. اشکودا در رابطه با موتور این خودرو نیز اطلاعاتی را در اختیار رسانه‌ها قرار نداده است. انتظار می‌رود این خودروی اسپرت به یک موتور 4 سیلندر 1.5 لیتری تنفس طبیعی با امکان تولید 109 اسب بخار قدرت و 150 نیوتن متر گشتاور مجهز شود. در نسخه استاندارد Kamiq، قدرت تولیدی موتور به صورت استاندارد توسط یک گیربکس خودکار به چرخ‌ها منتقل می‌شود.  14 خرداد 1398
0 نظر
5.00
  1 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری