تست همراه اول

سرویس خبر
14 خرداد 1398 ساعت 14:42
0 نظر

 

هیوندای کونا هیبریدی در اروپا معرفی شد

هیوندای کونا هیبریدی از راه رسید. این کراس‌اوور کوچک کره‌ای دارای طراحی ظاهری مشابه با نمونه استاندارد خود است.

خانواده هیوندای کونا در کشورهای اروپایی در حال گسترش است. به تازگی در این قاره از مدل هیبریدی این کراس‌اوور کره‌ای رونمایی شده تا همراه با نمونه بنزینی و تمام برقی آن به فروش برسد. در حالی که قیمت هیوندای کونا هیبریدی اعلام نشده، خریداران از ماه آگوست سال جاری میلادی قادر به سفارش آن خواهند بود.

هیوندای کونا هیبریدی به یک موتور 4 سیلندر 1.6 لیتری مجهز شده که همراه با یک موتور برقی، در مجموع قدرتی برابر با 139 اسب بخار و گشتاوری برابر با 265 نیوتن متر در اختیار راننده قرار می‌دهد. اگر به صورت جداگانه بخواهیم قدرت و گشتاور تولیدی موتور بنزینی و برقی را اعلام کنیم، به قدرت 104 اسب بخاری و گشتاور 147 نیوتن متری موتور بنزینی و قدرت 43 اسب بخاری و گشتاور 170 نیوتن متری موتور برقی می‌رسیم. سیستم هیبریدی مورد استفاده در این خودرو از یک باتری 1.56 کیلووات ساعتی لیتیوم یون پلیمر بهره می‌برد و هیوندای آن را تنها با گیربکس 6 سرعته خودکار دو کلاچه به فروش می‌رساند.

بر اساس اعلام هیوندای، سرعت این کراس‌اوور در مدت زمان 11.2 ثانیه از صفر به 100 کیلومتر بر ساعت می‌رسد و حداکثر سرعت آن برابر با 160 کیلومتر بر ساعت است. هیوندای ادعا می‌کند مصرف سوخت این خودرو برابر با 3.9 لیتر در هر 100 کیلومتر رانندگی است که معادل با 60 مایل به ازای هر گالن می‌شود.

از نظر طراحی ظاهری تفاوتی میان نمونه هیبریدی و استاندارد هیوندای کونا وجود ندارد، البته هیوندای برای آن رینگ 16 اینچی جدید به صورت استاندارد و رینگ 18 اینچی به صورت سفارشی در نظر گرفته است. کابین این دو محصول نیز طراحی مشابه دارند، با این تفاوت که مدل هیبریدی به صورت سفارشی با کابین دو رنگ، مشکی و سفید در اختیار خریداران قرار می‌گیرد. هیوندای برای دریچه‌های کولر و دسته دنده رنگ سفید را در نظر گرفته و دستگیره‌های درب، پره‌های فرمان و تعدادی از دریچه‌های کولر را با رنگ مشکی تزیین کرده است.

کابین هیوندای کونا هیبریدی به صورت استاندارد میزبان یک نمایشگر 7.0 اینچی برای سیستم سرگرمی و اطلاعات است، البته می‌توان با پرداخت هزینه بیشتر برای آن صفحه نمایش 10.25 اینچی را سفارش داد. سیستم کمکی راننده شامل هشدار تصادف از جلو، جلوگیری از تصادف با سیستم شناسایی عابر پیاده و دوچرخه سوار به صورت سفارشی در اختیار خریدار قرار می‌گیرد. خریداران همچنین می‌توانند برای این کراس‌اوور کره‌ای هیبریدی سیستم‌هایی مانند کروز کنترل تطبیقی با سیستم استارت - استاپ، نگهداری خودرو در میان خطوط، کنترل محدودیت سرعت، شناسایی نقاط کور و هشدار ترافیک در پشت را سفارش دهند.  14 خرداد 1398
0 نظر
5.00
  4 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری