تست همراه اول

سرویس خبر
13 خرداد 1398 ساعت 10:31
0 نظر

 

چراغ‌های راهنمایی آینده عبور شما از خیابان را پیش بینی می‌کنند

وین اتریش اولین شهری خواهد بود که کنترل این چراغ‌ها را از انسان سلب می‌کند

محققان در اتریش یک چراغ هوشمند ساخته‌اند که رفتار افراد پیاده را تجزیه و تحلیل می‌کند. این چراغ افرادی را که قصد عبور از خیابان دارند، شناسایی کرده و ترافیک عبوری از خیابان را برای آنها بدون نیاز به فشار دادن دکمه و صبر کردن، متوقف می‌کند. این سیستم نظارتی، به صورت ضربتی و از سال آینده در خیابان‌های وین به کار برده خواهد شد. در این طرح، سیستم از دوربین‌هایی استفاده می‌کند که مساحتی در حدود پنج تا هشت متر را مورد بررسی قرار داده، نظارت می‌کند. این سیستم حرکت عابران را در نزدیکی خیابان مورد بررسی قرار می‌دهد و حتی اشخاصی را که در یک لحظه قصد عبور از خیابان را دارند شناسایی خواهد کرد.


 

هورست پسگر محقق موسسه گرافیک کامپیوتر بین المللی وین، که ساخت این سیستم را انجام داده‌اند، در گفتگویی ابراز داشت که این سیستم ظرف دو ثانیه قابل اعتماد خواهد بود. اگر گروه بزرگی از مردم قصد عبور از خیابان را داشته باشند، این چراغ هوشمند می‌تواند ترافیک را برای مدت طولانی‌تری نگه دارد تا همه افراد از یک سمت خیابان به سمت دیگر آن منتقل شوند. از ویژگی‌های دیگر این سیستم همچنین می‌توان به کمک به افراد معلول و ناتوان اشاره نمود. افرادی که دارای صندلی چرخ دار، کالسکه یا صندلی مسافرتی هستند، نیاز به زمان بیشتری برای عبور دارند.

اسکن فضا در زمان توقف

شما ممکن است این دوربین‌ها را در خیابان‌های عمومی نبینید و هر حرکتی را نسبت به محیط اطراف خود انجام دهید. اما پسگر و همکارانش مشتاق هستند تا اثبات کنند که تمام نظارت و محاسبات سیستم در لحظه انجام می‌پذیرد و هیچ اطلاعاتی به سرورهای خارج از محدوده منتقل نمی‌شود . در عوض، با استفاده از داده‌های هندسی، تصمیم گیری‌های لازم توسط سیستم گرفته خواهد شد.

چراغ‌های هوشمند همچنین دارای یک سیستم برای گزارش حرکت به صورت خودکار از سطح زمین هستند. بنابراین اگر سیستم تصویر برداری از کار افتاده باشد، عابر پیاده در کنار جاده نمی‌ایستد. پسگر می‌گوید: «این قابلیت سیستمی دوگانه است. این سیستم به طوری طراحی شده است که می‌تواند حتی در یک محیط خشن و بدون تحرک نیز کار کند. این سیستم همچنین با نوسانات ولتاژ برق نیز مقابله می‌کند.»

اگر به کار گیری این سیستم در وین اتریش موفقیت آمیز باشد، ما می‌توانیم چراغ‌های هوشمند را در سطح شهرها و کشورهای دیگر نیز ببینیم. به خصوص در محیط‌هایی که دارای خودروهایی هستند که در جاده‌های خاص و یا معمولی به صورت خودران و بدون راننده در حال حرکت هستند.  13 خرداد 1398
0 نظر
5.00
  4 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری