تست همراه اول

سرویس خبر
7 خرداد 1398 ساعت 16:11
2 نظر

 

موسس هوآوی، اولین معترض به تحریم اپل توسط مقامات چینی

تحریم های کشور آمریکا بر علیه هوآوی، روابط دو کشور را نیز تحت تأثیر قرار داده و مقامات چینی را بر آن داشته تا آنها نیز تصمیم به چنین اقدامی بگیرند.

همان طور که می دانید، کمپانی هوآوی اخیرا مورد غضب مسئولان آمریکایی قرار گرفته و دونالد ترامپ در آخرین اظهارات خود، اجازه ارائه خدمات به این برند چینی توسط شرکت های آمریکایی را لغو کرده است. همین موضوع سبب شده تا ارتباط میان دو کشور تا حد زیادی خدشه دار شده و مسئولان چینی نیز در تصمیمات خود، تحریم شرکت های آمریکایی را مد نظر قرار دهند.

اما آقای Ren Zhengfei موسس هوآوی به گزارشگر بلومبرگ گفت که در صورت تحریم کمپانی اپل توسط مقامات چینی، او به عنوان اولین معترض بر علیه این تصمیم به پا می خیزد.

متن سخنان وی به این صورت است:

اولا این اتفاق هرگز نخواهد افتاد. اما اگر بیافتد، من به عنوان اولین نفر در مقابل آن ایستادگی می کنم. کمپانی اپل به عنوان معلم و راهنمای من شناخته می شود. کدام شاگرد در مقابل معلم خود ایستادگی می کند؟ این اتفاق به هیچ عنوان روی نمی دهد.

او همچنین در مورد سرقت تکنولوژی از کشور آمریکا، چنین عنوان کرد:

من تکنولوژی فردای کشور آمریکا را به سرقت برده ام. تکنولوژی ای که هم اینک در کشور آمریکا هنوز وجود خارجی ندارد!

او در خلال سخنان خود به این موضوع نیز اشاره کرد که تحریم های آمریکا، فناوری 5G کمپانی هوآوی را تحت الشعاع خود قرار می دهد، اما آنها مطمئنا راهی برای گذر از این اتفاق پیدا خواهند کرد.

همان طور که مستحضر هستید، شرکت های مختلف از جمله گوگل، اینتل، کوالکام و Arm اخیرا کمپانی هوآوی را تحریم کرده و از ارائه سروس ها و خدمات به این برند چینی سر باز می زنند. به نظر شما، آیا شرکت های چینی قادر خواهند بود تا تکانی به خود داده و از این وضع خارج شوند؟


 نظرات کاربران

در حال بارگذاری