جی پلاس

تست همراه اول

سرویس خبر
5 خرداد 1398 ساعت 12:33
2 نظر

 

لغو عضویت هوآوی از Wi-Fi Alliance چه معنایی دارد؟

امروز در خبری اعلام شد که عضویت هوآوی از اتحادیه وای فای به صورت موقت و به دنبال فرمان اجرایی ترامپ لغو شده است. اما این تصمیم چه پیامدهایی کوتاه و بلند مدتی برای هوآوی خواهد داشت؟

به دنبال فرمان اجرایی ترامپ علیه برخی شرکت‌ها از جمله هوآوی خبرهای ناگوار یکی پس از دیگری در حال منتشر شدن است و روز به روز حلقه را برای فعالیت این شرکت تنگ‌تر می‌کند تا آن‌ها امکان همکاری با غول‌های بزرگ دنیای تکنولوژی را نداشته باشند.

تاکنون گوگل، اندروید، کوآلکام، اینتل، مایکروسافت و ARM از قطع همکاری با این کمپانی چینی خبر داده‌اند. حالا نوبت به اتحادیه وای فای (Wi-Fi Alliance) رسیده تا عضویت هوآوی را به صورت موقت از این گروه لغو کند. این اتفاق در بلند مدت می‌تواند تاثیرات زیادی بر کسب و کار این شرکت بگذارد.

این اتحادیه در بیانیه‌ای در خصوص تصمیم خود گفت:

اتحادیه وای فای به منظور تبعیت از فرمان اخیر وزارت بازرگانی ایالات متحده، آن دسته از همکاری‌های فعلی هوآوی با این اتحادیه را که تحت تاثیر فرمان جدید دولت آمریکاست موقتا لغو می‌کند اما این شرکت به طور کامل از اتحادیه وای فای کنار گذاشته نشده است.

اتحادیه وای فای کنسرسیومی از شرکت‌های مختلف از جمله اپل، کوآلکام، برادکام و اینتل است که درباره مسیر توسعه فناوری‌های بیسیم تصمیم‌گیری می‌کند. اگرچه لغو موقت عضویت هوآوی از این اتحادیه به معنای عدم امکان تولید محصولات وای فای نیست، اما این تصمیم باعث می‌شود که آن‌ها دیگر امکان تاثیرگذاری بر مسیر حرکت فناوری‌های بیسیم را نداشته باشند.

به عبارت دیگر، اگر لغو عضویت هوآوی ادامه‌دار شود، اثرات کوتاه مدت آن چندان مشهود نخواهد بود، اما این اتفاق در بلند مدت می‌تواند به معنای دور شدن هوآوی از صحنه رقابت شرکت‌های بزرگ باشد.

یکی از راهکارهای جایگزین برای هوآوی می‌تواند تشکیل کنسرسیومی از شرکت‌های چینی یا سایر شرکت‌هایی باشد که خارج از خاک آمریکا هستند. با این حال عدم حضور در اتحادیه وای فای همچنان کار این شرکت را برای رقابت در بازار جهانی بسیار دشوار خواهد کرد.

هوآوی چندی قبل از «انجمن SD» نیز کنار گذاشته شد تا این شرکت نتواند دست به تولید دستگاه‌هایی بزند که با استفاده از استانداردهای SD از کارت‌های SD پشتیبانی می‌کنند.  5 خرداد 1398
2 نظر
3.86
  7 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری