تست همراه اول

سرویس خبر
4 خرداد 1398 ساعت 18:06
2 نظر

آیا با عرضه این دستگاه فاصله زیادی داریم؟

سفارشات پیش‌خرید گلکسی فولد در فروشگاه بست بای لغو شد

سامسونگ چندی قبل اعلام کرده بود که به‌زودی تاریخ جدیدی برای عرضه گلکسی فولد اعلام خواهد کرد، اما نه تنها هنوز خبری منتشر نشده بلکه فروشگاه Best Buy نیز تمام سفارشات مربوط به این دستگاه را لغو کرده است.

داستان حماسی و غم‌انگیز گوشی موردانتظار گلکسی فولد هنوز با نقطه پایان فاصله بسیار زیادی دارد چون سامسونگ معتقد است که می‌تواند همه مشکلات تلفن هوشمند منعطف خود را برطرف کند و نیازی به لغو کردن سفارشات و طراحی مجدد دستگاه وجود ندارد.

این شرکت حدود دو هفته پیش گفت که به زودی تاریخ عرضه جدیدی برای گلکسی فولد اعلام خواهد کرد، اما در این دو هفته هیچ خبر تازه‌ای در خصوص این دستگاه منتشر نشده و تمام کسانی که گلکسی فولد را پیش‌خرید کرده بودند بلاتکلیف مانده‌اند. زیرا اگر کاربران پیش‌خرید خود را تا تاریخ ۳۱ مه (۱۰ خرداد) تمدید نکنند، سفارش آن‌ها به صورت خودکار لغو می‌شود و هزینه‌های پرداختی به حساب آن‌ها برمی‌گردد.

با این حال، یکی از دیگر سوالاتی که پیرامون این محصول وجود دارد وضعیت سایر پیش‌خریدهایی است که از طریق کانال‌های ثانویه ثبت شده‌اند. چون همان طور که اعلام شده بود، گلکسی فولد علاوه بر فروشگاه رسمی سامسونگ از طریق دو فروشگاه آمریکایی AT&T و بست بای نیز به فروش می‌رسید. اکنون به نظر می‌رسد که فروشگاه بست بای در این زمینه تصمیم قاطعانه‌ای گرفته و متاسفانه راهی پیش روی خریداران باقی نگذاشته است.

لغو تمامی پیش‌خریدها

آن طور که یکی از کارشناسان شبکه‌های اجتماعی بست بای در انجمن گفتگوی پشتیبانی این شرکت توضیح می‌دهد، اولویت آن ها در این تصمیم حفظ منافع خریداران بوده است. البته روشی که پیش از این توسط خود سامسونگ تبیین شده بود تا کاربران بتوانند سفارش خود را لغو کرده یا کمی بیشتر منتظر بمانند، با توجه به این که هر دو گزینه را پیش روی کاربر قرار می‌داد خیلی مناسب‌تر به نظر می‌رسید.

با این حال، طبق اعلام یکی از مشتریان این فروشگاه، او پس از لغو شدن سفارش خود ایمیلی دریافت کرده که در آن کد تخفیفی به ارزش ۱۰۰ دلار قرار داده شده تا شاید بتواند بخشی از مشکلات و بدقولی‌های پیش آمده را جبران کند.

هنوز هیچ خبری از گلکسی فولد نیست

در حال حاضر تنها کاری که از دست بست بای بر می‌آید این است که اگر همچنان مشتاق هستید تا در جریان وضعیت فروش گلکسی فولد قرار بگیرید، در صورتی که تاریخ عرضه این محصول مشخص شد، آن را به اطلاع شما برساند.

اگرچه بست بای می‌گوید سامسونگ به بهبود وضعیت گلکسی فولد ادامه خواهد داد، اما لغو این سفارشات حاکی از آن است که احتمالا پیشرفت‌ها نسبت به آن‌چه که انتظار می‌رفت خیلی کندتر پیش می‌رود. با توجه به شرایط فعلی احتمال عرضه دستگاه در ماه ژوئن بیش از پیش بعید به نظر می‌رسد، اما با همه این‌ها هنوز هیچ چیز معلوم نیست و باید منتظر اخبار رسمی از سوی سامسونگ بمانیم.

یکی از اتفاقاتی که در شرایط موجود به نفع سامسونگ رقم خورده، تحریم‌های شدید آمریکا علیه هوآوی است که شاید باعث به تعویق افتادن تاریخ عرضه میت ایکس شود. بنابراین کره‌ای‌ها فرصت بیشتری پیدا می‌کنند تا مشکلات فعلی دستگاه منعطف خود را برطرف کرده و فشاری از سوی سایر شرکت‌های بزرگ بازار نداشته باشند.  4 خرداد 1398
2 نظر
5.00
  2 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری