تست همراه اول

سرویس خبر
4 خرداد 1398 ساعت 16:59
0 نظر

 

شرکت TSMC به ساخت پردازنده برای هوآوی ادامه می دهد!

این روزها بازار شایعات پیرامون تحریم های جدید علیه شرکت هوآوی بسیار داغ است، اما کمپانی TSMC در این میان یک تصمیم جنجالی را اتخاذ کرده است.

همان طور که می دانید، این روزها حرف و حدیث ها پیرامون تحریم های جدید علیه کمپانی هوآوی بسیار بالا گرفته است و سخنان ترامپ باعث شده تا شرکت های بزرگی از جمله گوگل، اینتل و کوالکام دست به تحریم این شرکت زده و از ارائه خدمات به این برند چینی سر باز زنند. توصیه می کنیم دو مطلب زیر را در این مورد مطالعه نمایید:

پردازنده های HiSilicon هوآوی توسط کمپانی TSMC تولید می شود و اگر این شرکت آمریکایی تصمیم به تحریم هوآوی می گرفت،‌ مطمئنا مشکلات زیادی بر سر راه این برند چینی به وجود می آمد. اما علیرغم این حرف و حدیث ها و طی یک تصمیم جنجالی، مسئولان TSMC در اظهارات خود به این موضوع اشاره کردند که به همکاری با کمپانی هوآوی ادامه خواهند داد و روند تولید پردازنده برای این شرکت چینی به قوت خود باقی می ماند.

در مقابل این قضیه، کمپانی ARM است. پردازنده های کایرین به طراحی ARM مجهز است که هر دو بخش CPU و GPU را شامل می شود. این موضوع می تواند یک اتفاق بزرگ به حساب آيد، چرا که شرکت ARM حاضر به ادامه همکاری با هوآوی نیست و آنها باید از پردازنده های های سیلیکون در محصولات خود استفاده کنند.

یکی از سخنگویان شرکت ARM در گفتگو با بی بی سی به این موضوع اشاره کرده است که پردازنده کایرین 985 تحت پوشش تحریم های جدید قرار نمی گیرد و این قطعه سخت افزاری، در محصول جدید هوآوی با نام میت 30 قرار می گیرد، اما بدون سیستم عامل اندروید، آینده این برند چینی نامشخص خواهد بود.

در ماه ژانویه، کمپانی هوآوی از Tiangan، اولین چیپ مبتنی بر نسل پنجم شبکه مخابراتی (5G) رونمایی کرد که در تجهیزات مخابراتی تولید شده توسط این برند چینی مورد استفاده قرار می گیرد. با این حال، در طراحی این چیپ از معماری ARM کمک گرفته شده و به این ترتیب، تجارت شرکت هوآوی در زمینه تجهیزات مخابراتی نیز با مشکل مواجه خواهد شد.  4 خرداد 1398
1272 بازدید
0 نظر
5.00
  3 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری