تست همراه اول

سرویس خبر
4 خرداد 1398 ساعت 10:02
1 نظر

 

توقف تولید مرسدس - ای‌‍ام‌جی SL 63 در ماه جاری میلادی

باید در آینده نزدیک با یکی از جذاب‌ترین خودروهای تولیدی مرسدس - ای‌ام‌جی یعنی SL 63 خداحافظی کنیم. به نظر می‌رسد این خودرو نتوانسته استانداردهای آلایندگی اروپا را کسب کند.

بر اساس گزارشی که به تازگی از سوی وب‌سایت MB Passion در اختیار رسانه‌ها قرار گرفته، تولید مرسدس - ای‌‍ام‌جی SL 63 در اواخر ماه جاری میلادی متوقف می‌شود. این‌ وب‌سایت ادعا کرده که این موضوع توسط شرکت AMG تایید شده است. بر اساس ادعای این وب‌سایت، تولید مرسدس - ای‌‍ام‌جی SL 63 به علت میزان آلودگی تولیدی موتور مورد استفاده در آن متوقف می‌شود. به نظر می‌رسد موتور 8 سیلندر 5.5 لیتری این خودرو که از توربوشارژر دوقلو نیز بهره می‌برد، نتوانسته استانداردهای آلایندگی اتحادیه اروپا را کسب کند.

این تئوری را می‌توان تا حدود تایید کرد چرا که در گذشته نه چندان دور، مرسدس بنز قدرت تولیدی این خودرو را با 13 اسب بخار کاهش، به 563 اسب بخار (420 کیلووات) رسانده بود. این خودرو در ایالات متحده آمریکا قدرتی برابر با 577 اسب بخار را در اختیار راننده قرار می‌دهد. در حالی که این خودرو از وب‌سایت آلمانی مرسدس بنز حذف شده، همچنان می‌توان آن را در وب‌سایت آمریکایی این برند مشاهده کرد.

بازنشستگی SL 63 در راستای توقف تولید مدل SL 65 با موتور 12 سیلندر در سال گذشته میلادی انجام می‌گیرد. مدیر عامل AMG، آقای Tobias Moers در گذشته به این موضوع اشاره کرده بود که بازار خودروهای 12 سیلندر تغییر کرده است. در آینده موتورهای 12 سیلندر این برند آلمانی تنها به صورت انحصاری در خودروهای میباخ مورد استفاده قرار می‌گیرند.

در حال حاضر نسل جدید خودروهای کلاس SL توسط این شرکت آلمانی در حال توسعه است. نسل کنونی این خودرو در سال 2013 از راه رسید، بنابراین با یک خودروی کاملا قدیمی روبه‌رو هستیم. بر اساس گزارش‌هایی که تا به امروز منتشر شده، این خودرو مانند نسل آینده AMG GT با پلتفرم Modular Sports Architecture توسعه پیدا می‌کند.

هدف سازندگان این خودرو، خلق محصولی اسپرت‌تر در مقایسه با نسل کنونی است که البته در زمان رانندگی‌ طولانی، آرامش و آسایش بالایی برای سرنشینان فراهم کند. گفته می‌شود این خودرو به صندلی‌های عقب کوچک مجهز می‌شوند. این خودرو احتمالا به موتور هیبریدی مجهز می‌شود و همچنین دارای سیستم چهار چرخ محرک خواهد بود. برای طراحی این خودرو، از نسل اصلی 300 SL الهام گرفته می‌شود.

  4 خرداد 1398
1 نظر
5.00
  4 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری