سرویس خبر
31 اردیبهشت 1398 ساعت 17:06
0 نظر

 

ماژول زوم 5 برابری سامسونگ احتمالا در گلکسی نوت 10 حاضر نخواهد بود

با وجود آن‌که بسیاری منتظر معرفی قابلیت‌های جدیدی در دوربین گلکسی نوت 10 هستند، اما بعید به نظر می‌رسد که در این دستگاه شاهد عرضه ماژول زوم 5 برابری جدید سامسونگ باشیم.

به گزارش رسانه‌های کره‌ای، کمپانی سامسونگ الکترو-مکانیکس (SEM) موفق به ساخت ماژول دوربینی با توانایی زوم ۵ برابری شده که آماده تولید انبوه است. ضخامت این ماژول تنها ۵ میلی متر است، در حالی که ضخامت لنرهای تله‌فوتوی عادی که قادر به زوم ۲ برابری بودند ۶ میلی متر بود.

سامسونگ این موفقیت را درست مثل هوآوی و اوپو از طریق شکست نور در منشور داخلی ماژول دوربین انجام داده و شکل لنز را به جای مدوّر به صورت مسطح درآورده است. SEM با انتشار تصویر زیر نشان داده که عملکرد ماژول جدید دوربین آن‌ها چگونه است. تصویر سمت چپ تصویربرداری در حالت عادی، تصویر وسط تصویربرداری با زوم ۲ برابری و تصویر سمت راست تصویربرداری در حالت زوم کامل ۵ برابری را نشان می‌دهد.

بدیهی است که زوم پریسکوپ روشی مختص سامسونگ نیست و توسط این شرکت ابداع نشده چرا که سال‌هاست آن را در بازار مشاهده کرده‌ایم. با این حال سامسونگ یکی از اولین سرمایه‌گذاران شرکت Corephotonics بود که از پیشگامان حوزه زوم با دوربین دوگانه، لنز تله‌فوتو و لنز پریسکوپ به حساب می‌آید.

آیا دوربین گلکسی نوت 10 از زوم 5 برابری پشتیبانی می‌کند؟

گلکسی اس ۱۰ فایو جی در مجموع شش سنسور دارد، اما قابلیت زوم آن از مرز ۲ برابر فراتر نمی‌رود. هرچند انتظار داریم که در گلکسی نوت ۱۰ شاهد تقویت قابلیت زوم باشیم، اما بعید به نظر می‌رسد که ماژول زوم ۵ برابری را در این دستگاه ببینیم.

رسانه‌های کره‌ای ماه گذشته با تفحص در منابع زنجیره تامین سامسونگ متوجه شدند که نوت ۱۰ نیز مثل گلکسی اس ۱۰ فایو جی شش سنسور خواهد داشت که چهارتای آن‌ها در عقب و دوتا در جلو تعبیه می‌شوند.

بنابراین ماژول زوم ۵ برابری سامسونگ احتمالا در دستگاه دیگری قرار خواهد گرفت که هنوز اطلاعاتی از آن در دسترس نیست اما مطمئنا محصول جذابی خواهد بود.  31 اردیبهشت 1398
0 نظر
3.00
  2 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری