جی پلاس

تست همراه اول

سرویس خبر
30 اردیبهشت 1398 ساعت 12:17
1 نظر

 

گوگل کمپانی هوآوی را تحریم کرد

به گزارش رویترز، گوگل قصد دارد تا هوآوی را از چرخه پشتیبانی سیستم عامل اندروید حذف کند.

درگیری مقامات آمریکایی با کمپانی های چینی ظاهرا سر دراز داشته و طی تصمیمی جدید و به گزارش رویترز، شرکت گوگل قصد دارد تا ارتباط خود با هوآوی را قطع کرده و به این ترتیب، آپدیت های سیستم عامل اندروید برای گوشی های هوآوی عرضه نخواهد شد. چنین اتفاقی بدان معناست که از این پس، گوشی های جدید هوآوی به پلی استور گوگول مجهز نبوده و اپلیکیشن های پیش فرض آن مانند Gmail نیز در محصولات این برند چینی دیده نخواهند شد. در حالی که سیستم عامل اندروید یک پلتفرم متن باز (Open Source) به حساب می آید، اما گوگل تا به حال به شرکت های مختلف از جمله هوآوی، مجوز استفاده از پلی استور و سایر اپلیکیشن های تولید شده توسط خود مانند Google Maps و جیمیل را اعطا می کرد.


 

چنین تصمیمی بعد از تقاضای دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا مبنی بر عدم خروج تکنولوژی های این کشور اتخاذ شده است. به این ترتیب گوگل بدون کسب مجوز از دولت آمریکا، اجازه فروش هیچ محصولی از جمله سخت افزار یا نرم افزار به کمپانی هوآوی را نخواهد داشت.

در حالی که هوآوی سال گذشته حدود 11 میلیاد دلار صرف دریافت قطعات از شرکت های آمریکایی مانند کوالکام، اینتل و Micron کرده است، در پشت پرده دست به طراحی پردازنده و چیپ های مودم اختصاصی کایرین و بالونگ زده است که توسط TSMC به تولید می رسند.

هوآوی در حال حاضر، یک رقیب جدی برای اندروید را در چنته دارد!

این اقدام گوگل، باعث می شود تا جایگاه هوآوی به عنوان بزرگ ترین تولید کننده گوشی های هوشمند در سال آینده دچار تزلزل شود. در حالی که سال گذشته این برند موفق به فروش حدود 200 میلیون گوشی هوشمند شده و این آمار موفقیت آمیز در سه ماهه اول سال جاری نیز ادامه داشته است، در حال حاضر هوآوی با کنار زدن اپل، جایگاه دوم را پس از سامسونگ به خود اختصاص داده است.

روز گذشته موسس و یکی از مدیران ارشد هوآوی به این موضوع اشاره کرد که این اقدامات آمریکا، باعث کاهش سود این شرکت به میزان 20 درصد در سال جاری خواهد شد. وی در اظهارات خود به این موضوع نیز اشاره کرد که از مدت ها پیش، آنها خود را برای جنین اقدامی آماده کرده بودند و با توسعه و طراحی پردازنده های اختصاصی، در حال کار روی یک رقیب جدی برای سیستم عامل اندروید نیز هستند. اوایل سال جاری، مدیر ارشد بخش تکنولوژی هوآوی در سخنان خود، آماده بودن سیستم عامل اختصاصی هوآوی را تأیید نمود. پرچمدار بعدی این برند چینی که احتمالا میت 30 و میت 30 پرو خواهند بود، به احتمال خیلی زیاد به سیستم عامل اختصاصی مجهز خواهند بود و باید منتظر ماند و دید که آیا این پلتفرم نوپا، توان رقابت با اندروید را دارد؟  30 اردیبهشت 1398
1 نظر
5.00
  1 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری