سرویس خبر
28 اردیبهشت 1398 ساعت 11:07
0 نظر

 

بی‌ام‌و M550i xDrive مدل 2020 معرفی شد؛ قدرتمندتر از گذشته

بی‌ام‌و از مدل 2020 خودروی M550i xDrive رونمایی کرد. این خودرو به یک موتور 8 سیلندر با امکان تولید 523 اسب بخار قدرت، مجهز شده است.

بی‌ام‌و تغییرات زیادی را در محصولات اروپایی خود برای تابستان پیش رو در نظر گرفته است. این شرکت آلمانی به تازگی خودروی بی‌ام‌و M550i xDrive مدل 2020 را معرفی کرده که با پیشرفت‌هایی در مقایسه با گذشته همراه بوده است. نسل کنونی این خودرو در سال 2016 از راه رسید. این خودرو به یک موتور 8 سیلندر با حجم 4.4 لیتر مجهز شده بود که همراه با توربوشارژر دوقلو، قدرتی برابر با 456 اسب بخار و گشتاوری برابر با 650 نیوتن متر را در اختیار راننده قرار می‌داد.

مدل 2020 این سدان جذاب، در مقایسه با گذشته به موتور قدرتمندتری مجهز شده است. در حالی که همچنان شاهد استفاده از موتور 8 سیلندر 4.4 لیتری در این خودرو هستیم، قدرت و گشتاور تولیدی آن بهبود پیدا کرده است. این موتور هم‌اکنون قدرتی برابر با 523 اسب بخار و گشتاوری برابر با 750 نیوتن متر را در اختیار راننده قرار می‌دهد. در آگوست 2018 شایعات به عرضه این نمونه از خودروی بی‌ام‌و سری 5 اشاره کرده بودند.

اگر این قدرت و گشتاور تولیدی برای شما آشنا به نظر می‌رسد، باید بگوییم بی‌ام‌و M850i کوپه و کانورتیبل به موتور یکسان با این خودرو مجهز شده است. 67 اسب بخار و 100 نیوتن متر گشتاور بیشتر، تاثیر زیادی در عملکرد بی‌ام‌و M550i xDrive داشته است. در حالی که شرکت سازنده این خودرو در رابطه با شتاب آن اطلاعاتی در اختیار رسانه‌ها قرار نداده، مدل جدید برای رسیدن به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت به زمانی کمتر از 4.0 ثانیه نیاز خواهد داشت، چرا که شتاب نسخه کنونی آن برابر با 4.0 ثانیه است.

موتور 8 سیلندر جدید این خودرو با یک گیربکس 8 سرعته خودکار استپ ‌ترونیک همکاری می‌کند. قدرت تولیدی این موتور به وسیله این جعبه دنده اتوماتیک به تمام چرخ‌های این خودرو منتقل می‌شود. این موضوع با توجه به استفاده از عبارت xDrive در نام این خودرو، منطقی به نظر می‌رسد. بی‌ام‌و M550i xDrive به تجهیزات مناسبی مجهز شده است. بی‌ام‌و چراغ‌های لیزری را توسط یک پکیج سفارشی در اختیار خریداران قرار می‌دهد. این پکیج برای نمونه دیزلی این خودرو نیز قابل سفارش است.

علاوه بر این خودرو، بی‌ام‌و در سایر محصولات خود نیز تغییراتی را اعمال کرده است. این تغییرات از ماه جولای در خودروهای این برند آلمانی حضور پیدا می‌کنند. برد الکتریکی بی‌ام‌و 530e در مقایسه با گذشته، بهبود پیدا می‌کند. علت این موضوع را باید در نسل جدید باتری‌های مورد استفاده در این خودرو جستجو کرد. خریداران می‌توانند برای این محصول، سیستم چهار چرخ محرک را نیز سفارش دهند.

خودروهای بی‌ام‌و M4 کوپه و کانورتیبل از ماه جولای به صورت استاندارد همراه با پکیج M Competition در کشورهای اروپایی به فروش می‌رسند. بی‌ام‌و X2 در همین ماه با چراغ‌های LED جدید با ویژگی‌های جدید از راه می‌رسد. این خودرو به صورت استاندارد در تمام تریم‌های خود به چراغ‌های مه‌شکن مجهز می‌شود. در ماه جولای فروش نمونه پایه بی‌ام‌و Z4 رودستر در کشورهای اروپایی آغاز خواهد شد.

بی‌ام‌و Z4 رودستر sDrive20i به یک موتور 2.0 لیتری مجهز شده که قادر به تولید 195 اسب بخار قدرت است. این قدرت تولیدی به صورت استاندارد توسط یک جعبه دنده 6 سرعته دستی به چرخ‌ها منتقل می‌شود، البته می‌توان آن را گیربکس 8 سرعته خودکار استپ ‌ترونیک نیز سفارش داد که مسلما برای خرید آن باید پول بیشتری به شرکت سازنده آن پرداخت کنید.

  28 اردیبهشت 1398
0 نظر
5.00
  3 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری