جی پلاس

تست همراه اول

سرویس خبر
9 اردیبهشت 1398 ساعت 17:32
15 نظر

 

چرا هوآوی نسبت به اپل از خلاقیت بیشتری برخوردار است؟

علیرغم تمام محدودیت هایی که برای فروش محصولات هواوی در کشور آمریکا اتخاذ شده، اما این کمپانی به عنوان پرفروش ترین تولید کننده تجهیزات شبکه در دنیا شناخته می شود.

همان طور که می دانید، مدتی است که کشور آمریکا، هواوی را تحریم کرده و از محصولات این کمپانی در کشور یاد شده استفاده نمی شود. کشورهایی مانند استرالیا، ژاپن و نیوزیلند نیز اجازه استفاده از محصولات هواوی را به فعالان در این عرصه نداده اند، اما با این وجود، نام هواوی به عنوان پرفروش ترین تولید کننده تجهیزات شبکه در اذهان ثبت شده است.

کشورهای مختلف در حال حاضر، از محصولات هواوی برای ارتقا تجهیزات شبکه و ارائه سرویس های به روز بی سیم به مشتریان خود استفاده می کنند. به همین دلیل در قسمت های مختلف شرکت هواوی، هزینه های زیادی صرف تحقیق و توسعه در این زمینه می شود. طبق گزارش بلومبرگ، مقامات هواوی در سال گذشته، حدودی 15.3 میلیارد دلار صرف تحقیق و توسعه در زمینه شبکه کرده اند که این رقم در مقایسه با 5 سال گذشته، حدودا سه برابر شده است. تنها شرکتی که در این زمینه نسبت به هواوی در جایگاه بالاتری قرار گرفته، آمازون است که نسبت به سال 2014، با افزایش 210 درصدی روبرو شده است.

هزینه سنگین در بخش تحقیق و توسعه که به نوآوری های جدید ختم می شود

سال گذشته، شرکت هواوی موفق به فروش 200 میلیون تلفن هوشمند شد و همین امر باعث گردید تا نامش در جایگاه سوم پر فروش ترین ها (پس از سامسونگ و اپل) قرار گیرد. با هزینه های سنگین در بخش تحقیق و توسعه، مهندسان هواوی توانستند در محصولات جدید این شرکت از تکنولوژی هایی استفاده کنند که همه را شگفت زده کرده و کمپانی های دیگر را نیز وادار به کپی برداری کرده است. به عنوان مثلا، گوشی P20 پرو هواوی، اولین محصولی بود که از دوربین سه گانه استفاده می کرد و میت 20 پرو نیز اولین اسمارت فونی بود که به شارژ بی سیم معکوس مجهز بود. این تکنولوژی عینا در گلکسی S10 سامونگ کپی برداری شده است و آيفون های 2019 نیز به احتمال زیاد از آن بهره مند خواهند شد. همچنین گوشی P20 اولین محصولی بود که در طراحی بدنه آن از حالت گرادینت استفاده شد و کمی بعد، شرکت های مختلف نیز دست به تولید محصولاتی از این سبک زدند.

برخی مواقع نوآوری های هواوی نیز باعث خلق قابلیت هایی شگفت انگیز می شود. به عنوان مثلا P30 پرو مجهز به یک ویژگی جدید است که به شما اجازه می دهد تا به کمک زوم هایبرید دوربین این دستگاه، تصاویری زیبا از ماه را شکار کنید.

در حال حاضر، نام هواوی در بسیاری از کشورها، به عنوان ارائه دهنده سرویس 5G به حساب می آید، گرچه در این لیست نامی از آمریکا دیده نمی شود.  9 اردیبهشت 1398
15 نظر
4.56
  9 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری