جی پلاس

تست همراه اول

سرویس خبر
4 اردیبهشت 1398 ساعت 13:17
0 نظر

 

اولین خودروی تمام الکتریکی لکسوس در راه است

لکسوس به تازگی خبر از توسعه اولین خودروی تمام برقی خود داده؛ با این حال نام این خودرو هنوز مشخص نشده است.

خودروهای هیبریدی لکسوس فروش بالایی را در بازارهای جهانی تجربه می‌کنند به گونه‌ای که یک چهارم فروش این برند در سال گذشته مربوط به خودروهای هیبریدی بوده است. این برند ژاپنی اگر خواهان رقابت با دیگر برندها باشد، باید وارد دنیای خودروهای الکتریکی شود. مدیر عامل لکسوس، Yoshihiro Sawa به تازگی در مصاحبه‌ای با AutoNews خبر از توسعه این خودروی برقی این برند داده که در کشورهای اروپایی و چین به فروش می‌رسد.

این خودروی تمام الکتریکی لکسوس باعث افزایش فروش این برند در بازارهای اروپایی و چین می‌شود. در این کشورها، دولت‌ها قوانین سخت‌گیرانه‌ای را برای آلودگی هوا در نظر گرفته‌اند. لکسوس زودتر از پیش‌بینی‌های قبلی از خودروی تمام الکتریکی خود رونمایی می‌کند. آقای Sawa در مصاحبه‌ای در نمایشگاه خودروی شانگهای 2019 اعلام کرد:

ما بدون هیچ شکی در آینده به خودروی تمام الکتریکی نیاز داریم. در رابطه با تاریخ عرضه و همچنین نوع این خودرو نمی‌توانم اطلاعاتی را منتشر کنم.

مدیر عامل لکسوس در رابطه با این موضوع که کدام محصول به عنوان اولین خودروی تمام الکتریکی این برند ژاپنی وارد بازار می‌شود، اطلاعاتی در اختیار رسانه‌ها قرار نداده است. این احتمال وجود دارد که این خودرو، لکسوس UX300e باشد. اخیرا این نام تجاری توسط لکسوس در اتحادیه اروپا به ثبت رسیده است.

تویوتا که کمپانی مادر لکسوس محسوب می‌شود، یکی از بزرگترین شرکت‌های تولیدکننده خودروهای هیبریدی در جهان است. این شرکت ژاپنی به تازگی با معرفی نسخه تمام برقی خودروی C-HR در بازار چین، وارد این بخش از صنعت خودرو شده است. این خودروی تمام الکتریکی در نمایشگاه خودروی شانگهای 2019 در معرض دید عموم قرار گرفت. این خودرو توسط شرکت‌های تویوتا - GAC و تویوتا - FAW به تولید می‌رسد و در بازار این کشور برای فروش عرضه می‌شود.

لکسوس به تازگی از اولین مینی ون خود رونمایی کرده که می‌توان آن را یک ریسک بزرگ دانست. این خودرو که در اصل نسخه لوکس‌تر و راحت‌تر تویوتا Alphard محسوب می‌شود، برای بازارهای آسیایی توسعه یافته است. این خودروی جدید در دو تریم، LM 350 و LM 300h به فروش می‌رسد. نمونه اول دارای یک موتور 6 سیلندر 3.5 لیتری بنزینی بوده و مدل دوم به موتور هیبریدی مجهز شده است.

  4 اردیبهشت 1398
0 نظر
5.00
  2 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری