تست همراه اول

سرویس خبر
3 اردیبهشت 1398 ساعت 13:20
0 نظر

 

آئودی E-Tron GTR جایگزین آئودی R8 می‌شود؟

بر اساس اطلاعات جدید، خودروی سوپراسپرت تمام الکتریکی E-Tron GTR در سال 2022 به عنوان جایگزین آئودی R8 وارد بازار می‌شود.

آئودی به تازگی با معرفی مدل ویژه آئودی R8 یعنی Decennium، تولد 10 سالگی مدل 10 سیلندر این خودرو را جشن گرفته است. با وجود معرفی این خودرو، هنوز آینده آئودی R8 در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. این خودرو که خواهر لامبورگینی هوراکان محسوب می‌شود، سال 2006 مجهز به موتور 8 سیلندر معرفی شد. این خودرو که در میانه عمر نسل دوم خود قرار دارد، تا چند سال دیگر در بازار حضور خواهد داشت. در صورتی که گزارش جدید CAR صحت داشته باشد، تولید آئودی چند سال دیگر متوقف شده و از خط تولید خارج می‌شود.

بر اساس اعلام CAR، آئودی R8 با موتور تنفس طبیعی توسط یک خودروی قدرتمند دیگر جایگزین می‌شود. شایعات از این خودرو با نام E-Tron GTR یاد می‌کنند. این خودرو در حقیقت همان آئودی R8 E-Tron محسوب می‌شود که نتوانست علاقه‌مندان به صنعت خودرو را تحت تاثیر قرار دهد.

منابع نزدیک به آئودی در رابطه با این خودروی تمام الکتریکی اطلاعاتی را در اختیار CAR قرار داده‌اند. انتظار می‌رود این خودرو به 3 موتور برقی مجهز شود که در مجموع قدرتی برابر با 650 اسب بخار را در اختیار راننده قرار می‌دهد. آئودی E-Tron GTR از سیستم چهار چرخ محرک بهره می‌برد و دارای باتری حالت جامد با ظرفیت 95 کیلووات ساعت است. گفته شده برد این خودرو به 483 کیلومتر می‌رسد. یکی از ویژگی‌های جذاب این محصول، پشتیبانی آن از شارژ بی‌سیم است، بنابراین برای شارژ آن به سیم نیازی ندارید.

در صورتی که گزارش اخیر صحت داشته باشد، برای توسعه این خودرو از پلتفرم پورشه تایکان استفاده می‌شود. این خودروی تمام الکتریکی پورشه در سال جاری میلادی در اختیار خریداران قرار می‌گیرد. پورشه E-Tron GTR به بدنه آلومینیومی مجهز می‌شود که کاهش وزن آن را در پی دارد. انتظار می‌رود عملکرد این خودرو مشابه با هایپرکارها باشد. در همین راستا سرعت آئودی E-Tron GTR در کمتر از 2 ثانیه از صفر به 100 کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

تا سال 2022 فاصله زیادی داریم و با توجه به این موضوع، انتظار می‌رود گزارش اخیر دارای اشتباهاتی باشد. مسلما بازنشستگی موتورهای بنزینی، مخصوصا موتور 10 سیلندر آئودی R8 یک خبر ناراحت کننده است؛ با این حال خودروهای برقی آینده این صنعت را تشکیل می‌دهند. به مرور زمان باید با موتورهای درون سوز خداحافظی کنیم.  3 اردیبهشت 1398
0 نظر
5.00
  2 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری