تست همراه اول

سرویس خبر
27 فروردین 1398 ساعت 11:40
3 نظر

 

آیا اپل از چیپ ست‌های هوآوی استفاده می‌کند؟

مدتی پیش گزارشی به صورت گسترده منتشر شد با این عنوان که هوآوی تراشه Balong 5000 5G خود را در اختیار اپل قرار می‌دهد. باید این نکته را درنظر داشت که معمولا هوآوی تراشه‌های خود را به شرکت‌های دیگر نمی‌فروشد.

اما هوآوی بعد از چند روز این خبر را به‌طور رسمی تایید کرد. بعد از عرضه سری Huawei P30 در شانگهای، «ریچارد یو» مدیرعامل هوآوی گفت که فروش تراشه‌های  5Gبه خود اپل بستگی دارد: «هوآوی مشکلی با فروش تراشه‌های 5G به اپل ندارد. هرچند دولت ایالت متحده ما را تحریم کرده، بنابراین حتی اگر اپل بخواهد از این تراشه‌ها استفاده کند، قطعا محدود خواهد شد!»


 

پیش از این گزارش‌هایی وجود داشت مبنی بر اینکه اپل برای خرید یک تراشه 5G به مشکل برخورده است. اپل فکر می‌کرد که اینتل ظرفیت رساندن به موقع تراشه‌ها را دارد اما پیشرفت آن‌ طبق انتظار پیش نرفت. از سمت دیگر شرکت کوالکام هم یک تراشه 5G دارد که با ظرفیت‌های موجود می‌تواند تولیدش کند. با این حال با درگیری‌های قانونی بین این دو شرکت (کوالکام و اپل)، مذاکره برای رسیدن به توافق برای اپل سخت خواهد بود.

سامسونگ هم به‌خاطر نداشتن ظرفیت تولید تراشه به تعدادی که اپل نیاز دارد، نمی‌تواند این کار را انجام دهد. گزینه دیگر مدیا تک است اما ظاهرا اپل با آن‌ها در این زمینه همسو نیست.

به عنوان گزینه‌ای دیگر، اپل می‌تواند آیفون‌های مجهز شده به تراشه Balong 5000 5G را خارج از آمریکا بفروشد و منتظر یک تراشه جایگزین برای بازار آمریکا بماند.

اگر اپل نتواند سال بعد آیفونی مجهز به 5G معرفی کند، در بلندمدت زیان‌هایی زیادی خواهد دید، چرا که به مدت دو سال پیاپی از رقابتی به این مهمی دور خواهد بود. اگر هر دو شرکت (اپل و هوآوی) به توافقی دست پیدا کنند، برای هر دو شرکت موقعیت برد-برد خواهد بود.  27 فروردین 1398
3 نظر
3.71
  7 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری