تست همراه اول

سرویس خبر
17 فروردین 1398 ساعت 11:03
5 نظر

 

کاهش 60 درصدی سود سامسونگ در سه ماهه نخست 2019

بر اساس گزارش مقدماتی مربوط به درآمدهای سامسونگ در سه ماهه نخست 2019، این شرکت با افت 60 درصدی میزان سود نسبت به بازه مشابه در سال گذشته مواجه شده است.

بر اساس گزارش اولیه مربوط به میزان سود سامسونگ الکترونیکس در سه‌ماهه نخست سال ۲۰۱۹، سود این شرکت حدود ۶۰ درصد نسبت به زمان مشابه در سال گذشته کاهش یافته است. بخش عمده این اتفاق به خاطر کاهش قیمت تراشه‌هایی است که توسط سامسونگ تولید می‌شود. این کمپانی هفته گذشته اطلاعیه‌ای صادر و در آن اعلام کرده بود که گزارش درآمدهای سامسونگ نسبت به انتظارات پایین‌تر خواهد بود.

طبق این گزارش، مجموع میزان فروش سامسونگ ۴۵.۷ میلیارد دلار بوده و ۵.۵ میلیارد دلار از این مقدار سود عملیاتی به حساب می‌آید. البته این اطلاعات صرفا مقدماتی است و طبق عادت در انتهای هر سه‌ماهه منتشر می‌شود. به زودی باید منتظر اطلاعات بیشتری در این خصوص باشیم.

سامسونگ در سه‌ماهه گذشته گفته بود که انتظار دارد گلکسی اس ۱۰ وضعیت این شرکت را بهبود ببخشد، و این در حالی بود که اس ۱۰ صرفا برای چند هفته از این بازه زمانی سه‌ماهه در بازار حضور داشت. این غول بزرگ کره‌ای می‌گوید وضعیت فروش تلفن‌های هوشمند در سال ۲۰۱۹ رونق چندانی نخواهد داشت، بنابراین میزان فروش قطعات سخت‌افزاری مثل نمایشگرهای OLED هم تحت تاثیر قرار می‌گیرد. علاوه بر این، انتظار نمی‌رود که تقاضا برای حافظه‌های سامسونگ نیز تا نیمه دوم سال پیشرفت چشمگیری داشته باشد.  17 فروردین 1398
5 نظر
3.40
  5 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری