سرویس خبر
12 فروردین 1398 ساعت 11:55
1 نظر

 

سرویس کوتاه‌کننده لینک گوگل رسما متوقف شد

گوگل پارسال اعلام کرده بود که در سال 2019 فعالیت سرویس goo.gl را متوقف می‌کند، با این حال کاربران موجود این سرویس همچنان می‌توانستند لینک‌های خود را کوتاه کنند. اما حالا بالاخره این سرویس به طور کامل از دسترس تمام کاربران خارج شد.

سرویس کوتاه‌کننده لینک گوگل به آدرس goo.gl در دسامبر سال ۲۰۰۹ شروع به کار کرد و در ابتدا قرار بود بخشی از پکیج Google Toolbar و Feedburner باشد. ولی در سال‌های اخیر تمایل کاربران به کوتاه کردن لینک تا حد زیادی کاهش یافت و این غول بزرگ تکنولوژی نهایتا سال گذشته اعلام کرد که به کار goo.gl پایان می‌دهد. کاربران جدید از ماه مه ۲۰۱۸ امکان دسترسی به این سرویس را نداشتند و حالا دیگر هیچ‌کس نمی‌تواند از این ابزار استفاده کند.

لینک‌هایی که پیش از این با goo.gl کوتاه شده‌اند همچنان کار می‌کنند، اما ایجاد لینک جدید دیگر ممکن نیست. گوگل به توسعه‌دهندگان توصیه می‌کند که از Firebase Dynamic Links استفاده کنند. کاربران هم می‌توانند از جایگزین‌هایی مثل bit.ly و ow.ly کمک بگیرند.

به این ترتیب goo.gl نیز به یکی از سرویس‌های پرشماری تبدیل شد که پس از سال‌ها فعالیت به کار خود پایان داد.  12 فروردین 1398
1 نظر
5.00
  3 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری