تست همراه اول

سرویس خبر
25 اسفند 1397 ساعت 18:22
3 نظر

 

هوش مصنوعی در گوشی‌های میان رده جدید هوآوی

Huawei Y9 2019 و Huawei Y7 Prime 2019

هوش مصنوعی در جنبه‌های مختلف کاربردی گوشی‌های هوشمند تغییرات بهینه ایجاد کرده و از مصرف بهینه انرژی تا هوشمندی بیشتر در عکاسی گرفته موجب کارآمدتر شدن گوشی‌های هوشمند جدید شده است. زمانی بود که فقط گوشی‌های پرچم‌دار هوش مصنوعی و کاربردهای آن را در اختیار کاربران قرار می‌دادند ولی هم اکنون، هوش مصنوعی به گوشی های میان رده بازار هم راه پیدا کرده است. هوآوی -به عنوان شرکتی که برای اولین بار هوش مصنوعی را به شکل کاربردی به دنیای گوشی‌های هوشمند وارد کرد- سردمدار این حرکت در گوشی‌های میان رده نیز هست. آخرین نمونه از هوش مصنوعی در گوشی‌های میان رده، گوشی‌های جدید سری Y هواوی شامل مدل‌های Huawei Y9 2019 و Huawei Y7 Prime 2019 هستند. اگر شما یکی از گوشی‌ها را داشته باشید، می‌توانید در بخش‌های مختلف تجربه‌ای مشابه گوشی‌های پرچم دار بازار را با هوش مصنوعی تجربه کنید.

مثلاً دوربین پشتی گوشی‌تان اگر یکی از Yهای جدید باشد که به هوش مصنوعی مجهز شده، می‌تواند سوژه و صحنه‌های بسیاری را در 22 دسته شناسایی کند؛ سوژه و صحنه‌هایی که معمولا در روز با آن‌ها سروکار دارید. وقتی دوربین یک شی را شناسایی می‌کند، به طور خودکار تنظیماتش را طوری تنظیم می‌کند که بتواند بهترین عکس را از شی موردنظر ثبت کند. این ویژگی زحمت تغییر تنظیمات پیچیده دوربین را از روی شانه‌های شما برمی‌دارد؛ مخصوصا اگر شما عکاس خیلی حرفه‌ای نباشید می‌تواند در کمترین زمان، عکسی حرفه‌ای در اختیار شما قرار دهد. 

دوربین را به سمت یک حیوان خانگی مانند سگ یا صحنه ای مثل ساحل بگیرید و اجازه بدهید دوربین آن‌ها را شناسایی کند. بعد از شناسایی، دوربین خود را با سوژه تطبیق می‌دهد و به شما رنگ درست و اشباع و پرده رنگ کامل را تحویل می‌دهد. از این ویژگی برای آزمایش عکاسی در مناظر مختلف و حیوانات و شاید حتی یک آبشار استفاده کنید و نتایج آن را مقایسه کنید. در این حالت دیگر به ویرایش تصویر بعد از عکاسی نیاز ندارید؛ چرا که از قبل عکس درست را گرفته‌اید. عالی است!

دوربین پشتی HUAWEI Y7 Prime 2019 و Huawei Y9 2019 شامل دوربین دوگانه 13 + 2 مگاپیکسلی است؛ در حالیکه دوربین جلو 16 مگاپیکسلی بوده در مدل Y9 2019، سلفی هم دوگانه می باشد. دوربین اصلی پشتی 13 مگاپیکسلی است که دارای گشودگی دیافراگم f/1.8 با ضریب اف 16 مجازی (از f/1.8-6 پشتیبانی می‌کند) است. این شرایط فنی باعث می‌شود این لنز بتواند افکت‌های عمق میدان را تامین کند.

این دوربین در هیچ حالتی شما را ناامید نمی‌کند؛ چه وقتی بخواهید در عکاسی پرتره سوژه را به کمک عمق میدان از پس‌زمینه جدا کنید و چه زمانی که بخواهید یک منظره را با تمام اجزای آن به صورت شفاف به ثبت برسانید.  25 اسفند 1397
3 نظر
2.38
  8 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری