سرویس خبر
17 اسفند 1397 ساعت 14:45
1 نظر

 

هیوندای سوناتا 2020 از راه رسید؛ ابعاد بزرگتر و چهره جدید

هیوندای یک ماه زودتر از وعده قبلی خود از نسل جدید سوناتا رونمایی کرد. هیوندای سوناتا 2020 در مقایسه با نسل گذشته خود دارای طراحی متفاوتی است.

نمایشگاه بین‌المللی خودروی ژنو در حال برگزاری است و بیشتر رسانه‌ها و علاقه‌مندان به صنعت خودرو، این رویداد را پیگیری می‌کنند. در این میان، هیوندای تصمیم گرفته از نسل جدید خودروی سوناتا رونمایی کند. این خودرو که نسل جدید هیوندای سوناتا محسوب می‌شود، از زبان طراحی جدید این شرکت کره‌ای بهره می‌برد. این خودرو در هشتمین نسل خود به صورت یک خودروی 4 درب کوپه طراحی شده است که در مقایسه با نسل‌های قبلی، اسپرت‌تر است.

بدون هیچ شکی ظاهر این خودرو با الهام از خودروی مفهومی Le Fil Rouge طراحی شده است. این خودروی مفهومی سال گذشته در نمایشگاه خودروی ژنو به نمایش گذاشته شده بود. در حالی که شاید طراحی این دو محصول کاملا یکسان نباشد و با یک خودروی هیجان‌انگیز مانند Le Fil Rouge روبه‌رو نباشیم، می‌توانیم از طراحی نهایی هیوندای سوناتا 2020 رضایت کافی داشته باشیم. با توجه به سبک طراحی این خودرو، انتظار می‌رود شاهد معرفی خودروهای اسپرت‌تری در این کلاس خودرویی توسط شرکت‌های رقیب باشیم.

هیوندای اطلاعات کاملی را از نسل جدید سوناتا در اختیار رسانه‌ها قرار نداده است؛ با این حال می‌دانیم با یک خودروی بزرگتر در مقایسه با گذشته روبه‌رو هستیم. ارتفاع این خودرو 30 میلی‌متر کاهش یافته تا با یک خودروی اسپرت‌تر مواجه باشیم. عرض، فاصله دو محور و طول‌ هیوندای سوناتا 2020 در مقایسه با گذشته به ترتیب افزایشی برابر با 25، 35 و 45 میلی‌متری را تجربه کرده است. این تغییرات باعث شده سرنشینان به فضای بیشتری دسترسی داشته باشند.

کابین این خودرو نسبت به گذشته طراحی جذاب‌تری دارد و برای آن از مواد باکیفیت‌تری استفاده شده است. بر اساس ادعای هیوندای، برای طراحی فضای داخلی این خودروی سدان از هواپیماهای پنهان‌کار الهام گرفته شده است. در کابین این خودرو شاهد استفاده از چرم هستیم. نحوه طراحی دسته دنده در مقایسه با گذشته تغییر کرده و کوچکتر شده که این موضوع به معنای فضای بیشتر برای راننده و سرنشین کناری وی است. این خودرو از تراشه NFC بهره می‌برد که خریدار می‌تواند توسط یک اپلیکیشن و گوشی هوشمند خود، قفل آن را باز کند و همچنین با خودروی خود ارتباط برقرار کند.

هیوندای سوناتا 2020 ماه آینده میلادی و در نمایشگاه خودروی نیویورک به صورت رسمی در معرض دید عموم قرار می‌گیرد. فروش این خودروی کره‌ای از نیمه دوم سال جاری میلادی در کشورهای مختلف آغاز خواهد شد.  17 اسفند 1397
1 نظر
4.18
  11 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری