سرویس خبر
18 اسفند 1397 ساعت 10:21
0 نظر

 

مزدا CX-30 در معرض دید عموم قرار گرفت

مزدا CX-3 در نمایشگاه خودروی ژنو معرفی شد. این محصول در میان دو خودروی مزدا CX-3 و CX-5 قرار می‌گیرد.

نزدیک به یک ماه پیش شرکت مزدا اولین تیزر از خودروی کراس‌اوور جدید خود را منتشر کرد. در آن زمان بسیاری منتظر رونمایی از نسل جدید مزدا CX-3 در نمایشگاه خودروی ژنو بودند. حال که نمایشگاه خودروی ژنو شروع به‌کار کرده، مزدا کراس‌اوور جدید خود را در معرض دید عموم قرار داده است. این کراس‌اوور نسل جدید مزدا CX-3 و یا نسخه اروپایی مزدا CX-4 نیست. مزدا تصمیم گرفته در این نمایشگاه از یک کراس‌اوور برای بازارهای جهانی رونمایی کند.

مزدا CX-30 این خودروی جدید بوده که در میان مزدا CX-3 و مزدا CX-5 قرار می‌گیرد. در رابطه با طراحی این خودرو می‌توان به این موضوع اشاره کرد که مزدا CX-5 در مقایسه با مزدا CX-3 دارای طراحی خشن‌تر و تهاجمی‌تر است. این خودرو بر اساس پلتفرم یکسان با نسل جدید مزدا 3 توسعه یافته است. طول این خودرو برابر با 4395 میلی‌متر بوده و عرض آن به 1795 میلی‌متر می‌رسد. فاصله دو محور چرخ‌های مزدا CX-30 برابر با 2655 میلی‌متر است. فاصله دو محور چرخ‌ها و همچنین عرض این خودرو در مقایسه با مزدا CX-3 بیشتر است. در حالی که مزدا وزن این خودرو را اعلام نکرده، انتظار می‌رود وزن آن بیشتر از 1339 کیلوگرم باشد.

مزدا برای این خودرو موتورهای بنزینی و دیزلی متنوعی را در نظر گرفته که دارای استاندارد آلایندگی یورو 6 هستند. این کراس‌اوور با گیربکس 6 سرعته دستی و یا 6 سرعته خودکار به فروش می‌رسد. تمام نمونه‌های مجهز به موتور بنزینی دارای سیستم هیبریدی ملایم مزدا هستند که از موتور برقی و باتری 24 ولتی لیتیوم یونی بهره می‌برند.

این خودرو مانند نسل جدید مزدا 3 با موتور انقلابی Skyactiv-X نیز به فروش می‌رسد. مزدا در رابطه با عملکرد این موتور اطلاعاتی را در اختیار رسانه‌ها قرار نداده است؛ با این حال انتظار می‌رود مشخصات آن با نمونه اروپایی نسل جدید مزدا 3 یکسان باشد. در همین راستا موتور مورد استفاده در مزدا CX-30 قادر به تولید 178 اسب بخار (133 کیلووات) قدرت و 222 نیوتون متر گشتاور خواهد بود. قدرت تولیدی این موتور به وسیله سیستم i-Activ AWD به تمام چرخ‌های مزدا CX-30 منتقل می‌شود.  18 اسفند 1397
0 نظر
4.20
  5 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری