تست همراه اول

سرویس خبر
18 اسفند 1397 ساعت 10:06
1 نظر

 

خودروی مفهومی اشکودا Vision iV رسما معرفی شد

خودروی مفهومی اشکودا از راه رسید. این خودرو نشان‌دهنده برنامه جاه‌طلبانه اشکودا برای خودروهای برقی در آینده است.

خودروی کراس‌اوور کوچک اشکودا کامیک در هفته جاری به صورت رسمی معرفی و نگاه‌های زیادی را به خود جذب کرد. اشکودا علاوه بر این کراس‌اوور، تصمیم گرفته از یک خودروی دیگر نیز رونمایی کند. خودروی مفهومی اشکودا Vision iV از برنامه بلندمدت این کمپانی برای خودروهای برقی در آینده خبر می‌دهد. این محصول در حقیقت یک کراس‌اوور کوپه بوده که باعث کنجکاوی ما برای طراحی نهایی آن در نمونه تولیدی‌اش در 2 و یا 3 سال آینده می‌شود. ویژن iV تبدیل به اولین خودروی برند اشکودا می‌شود که بر اساس پلتفرم MEB گروه فولکس واگن توسعه پیدا می‌کند.

نمونه نهایی در مقایسه با مدل مفهومی تغییرات زیادی را تجربه می‌کند که برای مثال می‌توان به حذف رینگ‌های 22 اینچی اشاره کرد. در این میان انتظار می‌رود خطوط تیز روی بدنه در مدل تجاری نیز حضور داشته باشد چرا که مشابه آن را در خودروی کامپکت اشکودا اسکالا مشاهده کرده‌ایم. با توجه به این خودرو، به نظر می‌رسد این برند چکی خود را برای تغییرات زیاد در طراحی کابین محصولات آینده آماده می‌کند.

این خودروی مفهومی به دو موتور برقی مجهز شده که هر یک از آن‌ها روی یک محور قرار گرفته است. این سبک چینش موتور باعث می‌شود خودروی مفهومی اشکودا Vision iV دارای سیستم چهار چرخ محرک باشد. در زیر بدنه این خودرو یک باتری لیتیوم یونی حضور پیدا می‌کند. باتری مورد استفاده در این خودرو انرژی لازم برای طی مسافتی برابر با 500 کیلومتر را برای این کراس‌اوور به همراه دارد. این باتری در زیر کابین تعبیه شده، بنابراین باعث کاهش فضای مفید کابین نمی‌شود.

اشکودا قصد دارد تا پایان سال 2022، 10 خودروی برقی را به خط تولید خود اضافه کند. یکی از این خودروها به صورت پلاگین هیبریدی در ادامه سال جاری میلادی از راه می‌رسد.  18 اسفند 1397
1 نظر
5.00
  1 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری