سرویس خبر
16 اسفند 1397 ساعت 23:33
6 نظر

 

بوگاتی La Voiture Noire، گران‌ترین خودروی جدید در تاریخ معرفی شد

بوگاتی La Voiture Noire از راه رسید. این محصول بی‌نظیر، گران‌ترین خودروی جدید در این صنعت محسوب می‌شود.

بوگاتی در نمایشگاه بین‌المللی خودروی ژنو از یک هایپرکار بی‌نظیر رونمایی کرد. بوگاتی La Voiture Noire تنها در یک نمونه به تولید می‌رسد که تولد 110 سالگی این برند فرانسوی را جشن می‌گیرد. این خودرو بر اساس بوگاتی شیرون توسعه یافته و نسخه مدرن خودروی افسانه‌های Type 57 SC Atlantic محسوب می‌شود. این خودرو از طراحی بسیار جذابی بهره می‌برد و دارای دنباله کشیده‌ای است.

دمپرهای این خودرو درون بدنه تعبیه شده‌اند و نحوه طراحی پنجره‌های آن نیز برای بهبود آیرودینامیک و حرکت بهتر هوا در اطراف آن، تغییر کرده است. مدیر بخش طراحی بوگاتی، Etienne Salomé در رابطه با بوگاتی La Voiture Noire می‌گوید:

تک تک قطعات این خودرو به صورت دستی تولید شده‌اند و بدنه فیبر کربنی آن دارای پوشش شفاف است. این پوشش دارای ساختار بسیار ریز است که توسط دست به خوبی قابل شکل‌دهی است. ما به سختی روی طراحی این خودرو کار کردیم. زمان زیادی صرف طراحی بوگاتی La Voiture Noire شده است تا دیگر جایی برای بهبود باقی نماند.

قلب تپنده این خودروی جدید بوگاتی موتور بی‌نظیر 16 سیلندر 8.0 لیتری این برند است که از توربوشارژر چهارگانه بهره می‌برد. این موتور قادر به تولید 1479 اسب بخار قدرت و 1600 نیوتون متر گشتاور است. این موتور در خودروهای بوگاتی شیرون و دیوو مورد استفاده قرار گرفته است. سرعت بوگاتی شیرون توسط این موتور در مدت زمان 2.5 ثانیه از صفر به 100 کیلومتر بر ساعت می‌رسد و حداکثر سرعت آن به صورت الکترونیکی روی 420 کیلومتر بر ساعت محدود شده است.

این خودرو تنها در یک نمونه به تولید می‌رسد و آن نیز به فروش رسیده است. با توجه به این موضوع، شما قادر به خرید آن نخواهید بود! بر اساس گزارش های گذشته، این خودروی بی‌نظیر توسط مدیر عامل سابق گروه فولکس واگن، آقای دکتر فردیناند پیچ خریداری شده است.

بر اساس اعلام بوگاتی، خریدار این خودرو برای تصاحب آن هزینه‌ای برابر با 11 میلیون یورو (12.4 میلیون دلار) به این شرکت پرداخت کرده است. لازم به ذکر است؛ باید به این مبلغ، مالیات را نیز اضافه کرد که باعث می‌شود قیمت آن به بالای 15 میلیون دلار برسد!

خودروی بوگاتی Type 57 SC Atlantic، معروف‌ترین خودروی طراحی شده توسط ژان بوگاتی محسوب می‌شود. این خودرو دومین نمونه از 4 خودروی تولید شده Atlantics در فاصله سال‌های 1936 تا 1938 است. از این 4 نمونه، وجود سه مدل تایید شده است؛ با این حال یکی از آن‌ها به مدت 80 سال گم شده است.

نظر شما در رابطه با بوگاتی La Voiture Noire چیست؟ آیا این خودرو ارزش پرداخت مبلغی بالاتر از 15 میلیون دلار را دارد؟ نظر خود را با ما و دیگر کاربران در میان بگذارید.  16 اسفند 1397
6 نظر
4.64
  14 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری